Mercedes-Benz Klasy C Cabriolet przedstawiony na szkicu [aktualizacja]

Mercedes-Benz Klasy C Cabriolet przedstawiony na szkicu [aktualizacja]

Mercedes-Benz Klasy C Cabriolet przedstawiony na szkicu [aktualizacja]
Mariusz Zmysłowski
22.02.2016 18:49, aktualizacja: 02.10.2022 08:39

O tym, że Mercedes planuje wprowadzić na rynek Klasę C w wersji Cabriolet, wiedzieliśmy już wcześniej dzięki fotografom-szpiegom, którzy przyłapali ten wóz wielokrotnie w trakcie testów. Teraz przyszedł czas na powolne odsłonięcie kurtyny.

Informacje z 22 lutego

Dzisiejszy dzień przebiegł pod znakiem nowych wideo prezentujących premiery przed targami samochodowymi w Genewie. Obok Audi i Volvo, swój film zaprezentował Mercedes. Widać na nim detale nowego kabrioletu z Niemiec.

Preview of the new C-Class Cabriolet – Mercedes-Benz original

Informacje z 18 lutego

Mercedes kontynuuje powolne odsłanianie kart. Co ciekawe, większym odsłonięciem była poprzednia zapowiedź rysunkowa. Teraz zobaczyliśmy zestaw kabrioletów z gwiazdą na masce oraz Smarta z otwartym nadwoziem, a obok nich Klasę C Cabriolet, na razie pod białą płachtą. Odsłonięty jest jedynie fragment tyłu auta.

Obraz

Informacje z 16 lutego

Mercedes-Benz Klasy C w wersji Cabriolet zadebiutuje publicznie podczas zbliżających się targów samochodowych w Genewie. Premierę poprzedzi krótkie budowanie napięcia, którego początkiem jest powyższa ilustracja oraz dalsza prezentacja w Internecie. Po szkicu widać, że zapowiada się kolejny zgrabny kabriolet ze stajni Mercedesa, ale nikt nie oczekuje niczego szczególnie świeżego - wygląd tego wozu jest już częściowo znany. Wiadomo bowiem, że będzie on wyglądał niemal identycznie jak Klasa C Coupé. Modyfikacje obejmą jedynie górną część. Sztywny dach metalowy zostanie zastąpiony konstrukcją z płótnem dostępnym w kilku wariantach kolorystycznych.

W ofercie Klasy C Cabriolet znajdzie się na pewno system Airscarf. Doprowadza on ciepłe powietrze w okolice szyi, dzięki czemu otwartymi wozami Mercedesa można podróżować w komfortowych warunkach nawet w chłodniejsze dni. Na pokładzie pojawi się też nawiew typu Aircap, który zapewnia taką cyrkulację gazów przez kabinę, by zredukować nieprzyjemny, turbulentny przepływ chłodnego powietrza z zewnątrz w okolicach tylnych miejsc siedzących. Dzięki temu pasażerowie siedzący w drugim rzędzie mogą podróżować w komfortowych warunkach.

Oprócz standardowych silników, w Mercedesie Klasy C Cabriolet pojawią się dwa mocne warianty pod flagami AMG. Słabszym z nich będzie nowość, oznaczona jako AMG C43. Pod jej maską ma pracować 3.0-litrowe V6 biturbo o mocy 367 KM. W zestawie z napędem 4MATIC oraz automatyczną skrzynią biegów, silnik ten ma zapewnić przyspieszenie do 100 km/h na poziomie około 5 s. Później, prawdopodobnie na przełomie roku 2016 i 2017 do zestawu jednostek napędowych dołączy drugi wariant od AMG. Będzie to topowy C63 z 4-litrowym, doładowanym V8. W podstawowej wersji ma on generować 476 KM i 650 Nm. Odmiana S zapewni solidny zastrzyk mocy w postaci 510 KM i 700 Nm.

Nie będzie to ostatni kabriolet Mercedesa, na który czekamy. Przed nami została jeszcze premiera nowej Klasy E z otwartym nadwoziem. Można się spodziewać także, że Niemcy wkrótce pokażą AMG GT w wersji roadster. Tym sposobem Mercedes stworzy bardzo pokaźne portfolio kabrioletów. Będzie on miał w swojej ofercie trzy duże, komfortowe wozy, mieszczące przynajmniej czterech pasażerów: Klasy C, E i S Cabriolet o raz trzy roadstery: SLC, SL i AMG GT. Takim zestawem nie będzie mógł poszczycić się żaden z konkurentów. Najbliżej będzie BMW z Seriami 2, 4, 6, Z4 i zbliżającym się i8 Spyder.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)