McLaren P1 doczeka się następcy!

McLaren P1 doczeka się następcy!

McLaren P1
McLaren P1
Piotr Wereszczyński
16.05.2013 15:00, aktualizacja: 10.10.2022 10:44

Choć McLaren nie sprzedał jeszcze wszystkich spośród 375 zaplanowanych egzemplarzy modelu P1 to już pojawiają się pierwsze informacje o następcy brytyjskiego hipersamochodu.

Choć McLaren nie sprzedał jeszcze wszystkich spośród 375 zaplanowanych egzemplarzy modelu P1 to już pojawiają się pierwsze informacje o następcy brytyjskiego hipersamochodu.

W rozmowie z magazynem Autocar Greg Levine, szef działu marketingu marki McLaren potwierdził, że producent planuje następcę modelu P1. Jak jednak podkreślił, auto nie powstanie przed rokiem 2023. Taka decyzja nie jest podyktowana wyłącznie ogromem prac jaki wiąże się z budową aut tej klasy.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku McLarena F1, czy najdroższych Ferrari producentowi zależy na tym, aby auto zdołało zyskać na wartości zanim doczeka się następcy. Takie samochody bardzo często traktowane są jako inwestycje czekające na dzień, w którym z zerowym przebiegiem i podwojoną wartością trafią do nowego właściciela.

Obraz

Na dzień dzisiejszy 250 spośród planowanych 375 sztuk modelu P1 znalazło właściciela jednak warto zauważyć, że często dochodziło do sytuacji gdy jeden klient zmawiał dwa egzemplarze. Co ciekawe auto, które zostało już oficjalnie zaprezentowane i jest w sprzedaży nie trafiło jeszcze na ulice.

Właściciele, którzy wydają na P1 astronomiczne kwoty bardzo często przed zakupem modyfikują auto nie ograniczając się jedynie do wyboru koloru lakieru i tapicerki. Jako przykład Levine podaje prośbę klienta o wymontowanie układu klimatyzacji w celu zmniejszenia masy pojazdu.

Źródło: Autocar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)