Lancia ma nowe logo i śmiałe plany na przyszłość. Pierwsza premiera już w 2024 roku

Lancia ma nowe logo i śmiałe plany na przyszłość. Pierwsza premiera już w 2024 roku

Fragment nowego logotypu marki
Fragment nowego logotypu marki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lancia
Aleksander Ruciński
29.11.2022 11:13, aktualizacja: 29.11.2022 15:17

Choć większość klientów na dobre zapomniała o istnieniu Lancii, włoska marka wciąż działa i nigdzie się nie wybiera. Właśnie zapowiedziała wielki powrót, który przypieczętowała prezentacją nowego logo.

O tym, że Stellantis ma odważne plany związane z Lancią, wiadomo nie od dziś. Po serii obietnic i zapowiedzi Włosi w końcu przeszli od słów do czynów, precyzując swoją strategię obejmującą kilka nadchodzących premier.

Oznacza to powrót wielkich nazw, takich jak Delta czy Aurelia. Nie zabraknie też nowego Ypsilona - ostatniego modelu Lancii, który pozostał przy życiu. To właśnie jego kolejne wcielenie zadebiutuje już w 2024 roku. Co ważne, będzie ostatnim modelem marki dostępnym z napędem spalinowym. Aurelia zapowiadana na 2026 rok i Delta, która ma być gotowa w 2028, będą już w pełni elektryczne.

Przy okazji Lancia pokazała też zupełnie nowe logo, które wbrew współczesnym trendom zachowało trójwymiarowy charakter. To ósmy logotyp w 116-letniej historii marki. Zaskakująco klasyczny i piękny w swojej prostocie. Z pewnością będzie dobrze komponował się z przyszłymi modelami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Włosi obiecują bowiem typowy dla siebie, wyjątkowy design, którego przedsmakiem jest futurystyczna rzeźba Pu+Ra Zero. Choć nie ma kół, stanowi zapowiedź linii, jakich możemy spodziewać się w produkcyjnych autach. Zresztą, nie tylko ich nadwozia, ale i wnętrza będą wyróżniać się smakiem.

Producent ogłosił bowiem współpracę z producentem mebli Cassina, który ma partycypować w przyszłych projektach marki. Kolejne lata mają stać pod znakiem luksusu i stylu. Czas pokaże, czy taka strategia zakończy się sukcesem, lecz jedno jest pewne - fani Lancii nie muszą żegnać ukochanej marki.

  • Nowy logotyp Lancii
  • Fragment nowego logotypu marki
  • Nowy logotyp Lancii
  • Nowy logotyp Lancii
[1/4] Nowy logotyp LanciiŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Lancia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)