Lamborghini Aventador SVJ może zgubić koło - akcja serwisowa

Lamborghini odradza przejażdżki do czasu uporania się z problemem.
Lamborghini odradza przejażdżki do czasu uporania się z problemem.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

26.10.2020 14:30, aktual.: 16.03.2023 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpadki zdarzają się nawet najlepszym. Niedawno pisaliśmy o Ferrari 812 Superfast z odpadającą tylną szybą. Teraz dołącza do niego Lamborghini Aventador SVJ, w którym problem wygląda znacznie poważniej, gdyż dotyczy układu zawieszenia.

Ryzyko odpadnięcia koła w aucie zdolnym rozpędzać się do 350 km/h to nie przelewki. Nic więc dziwnego, że amerykańska organizacja NHTSA zajmująca się bezpieczeństwem drogowym zareagowała dość ostro, nakazując producentowi całkowite wstrzymanie sprzedaży modelu i uporanie się z problemem.

Jak się okazuje, w niektórych egzemplarzach istnieje ryzyko wypięcia się jednego z wahaczy zawieszenia, będące wynikiem błędu poddostawcy. Najprawdopodobniej winę ponoszą tu wadliwe sworznie przednich wahaczy.

NHTSA zwraca uwagę, że w skrajnych przypadkach wada może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i niebezpiecznych konsekwencji. Problem dotyczy zarówno wersji Coupe, jak i Roadster, wyprodukowanych pomiędzy 10 lipca a 31 sierpnia 2020 roku.

Właściciele egzemplarzy objętych akcją serwisową zostaną wezwani do warsztatu na oględziny i ewentualną naprawę defektu. Producent zaleca, by posiadacze wersji SVJ do czasu odwiedzenia serwisu unikali jazdy swoimi 770-konnymi potworami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)