Kradli samochody. W grę wchodzą ogromne pieniądze

policja radiowóz
policja radiowóz
Źródło zdjęć: © Policja

31.07.2023 23:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kryminalni z KPP w Kłodzku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posłużenie się sfałszowanymi dokumentami w celu kradzieży dwóch samochodów z niemieckiej wypożyczalni.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni, w celu zawarcia umów oraz wypożyczenia pojazdów, za pomocą aplikacji mobilnej przedłożyli w jednej z wypożyczalni na terenie Niemiec sfałszowane dokumenty w postaci dowodów osobistych oraz praw jazdy. Na tej podstawie weszli w posiadanie samochodów marki Volkswagen oraz Audi o łącznej wartości 250 tysięcy złotych. Następnie kradzionymi pojazdami przyjechali do Polski.

Mężczyźni długo jednak nie pocieszyli się swoim łupem, gdyż zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, 30-latek oraz jego 43-letni kolega są mieszkańcami Berlina, gdzie doszło do tego przestępstwa. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do czasu przekazania ich właścicielowi wypożyczalni.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzuty fałszowania dokumentów oraz kradzieży samochodów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)