Rekordowe spadki. Paliwa mocno tanieją

Rekordowe spadki. Paliwa mocno tanieją

Wreszcie można zatankować taniej, ale ceny są wciąż o 2 zł/l wyższe niż te, do których byliśmy przyzwyczajeni przed falą podwyżek
Wreszcie można zatankować taniej, ale ceny są wciąż o 2 zł/l wyższe niż te, do których byliśmy przyzwyczajeni przed falą podwyżek
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
07.07.2022 06:37, aktualizacja: 13.03.2023 16:42

Benzyna i olej napędowy potaniały i już widać, że rabaty oraz promocje na sieciowych stacjach zrobiły swoje. Mamy do czynienia z największym spadkiem cen od początku wojny w Ukrainie, a przypominam, że u niektórych sprzedawców można dostać jeszcze 10-30 gr zniżki.

Wczoraj tankowałem benzynę po 7,65 zł/l i jeszcze dostałem 30 gr rabatu, co oznacza, że zapłaciłem 7,35 zł/l. Orlen rozpoczął kampanię niedużych obniżek, co prawda ograniczonych, ale rynek zareagował. Jak mówił tydzień temu ekspert paliwowy dr Jacek Bogucki z e-petrol.pl, trzeba było trochę poczekać.

I tak obecnie średnia cena dla benzyny 95-oktanowej to 7,74 zł/l, co oznacza spadek względem ubiegłego tygodnia o 8 gr. O 11 gr potaniała benzyna 98-oktanowa z ceną 8,33 zł/l. Olej napędowy kosztuje średnio tyle co benzyna, czyli 7,74 zł/l, więc mamy spadek o 15 gr. To rekordowa obniżka cen paliw od początku wojny w Ukrainie i wywołanego przez nią lawinowego wzrostu cen na stacjach.

W sposób typowy dla okresu letniego (i bez udziału rabatów) tanieje ciągle autogaz. Kierowcy za LPG płacą obecnie średnio 3,45 zł/l, czyli o 4 gr mniej niż tydzień temu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)