Australijczyk wciągał “kreskę” podczas jazdy. Dostanie mandat za co innego

Australijczyk wciągał “kreskę” podczas jazdy. Dostanie mandat za co innego

21-latek zostanie ukarany za nietrzymanie rąk na kierownicy i korzystanie z telefonu podczas jazdy.
21-latek zostanie ukarany za nietrzymanie rąk na kierownicy i korzystanie z telefonu podczas jazdy.
Źródło zdjęć: © fot. NSW Police
Aleksander Ruciński
25.09.2020 06:50, aktualizacja: 22.03.2023 10:08

21-letni kierowca z Australii został sfotografowany przez fotoradar gdy jadąc autem, zażywał narkotyki. Mogłoby się wydawać, że to poważne wykroczenie, lecz policja dopatrzyła się problemu gdzie indziej - chodzi o używanie telefonu i nietrzymanie kierownicy podczas jazdy

Do zdarzenia doszło 14 września 2020 roku. Fotoradar w okolicach Sydney zrobił zdjęcie 21-latkowi z Australii, który jechał hyundaiem i30. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna na zdjęciu zamiast prowadzić auto, trzyma w ręku telefon, z którego wciąga podejrzaną substancję.

Australijska policja opublikowała fotografię w mediach informując, że młodzieniec zostanie ukarany jedynie za nietrzymanie kierownicy i używanie smartfona podczas jazdy.

Powód jest prosty - na podstawie samej fotografii funkcjonariusze nie są w stanie ocenić, czy substancje, które zażył 21-latek, są nielegalne. Ukarali więc kierowcę jedynie za wykroczenia, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Australijczykowi grozi 11 punktów karnych i ponad 1200 dolarów grzywny. Sprawa została jednak skierowana do sądu, a fotografia z fotoradaru zostanie użyta jako dowód. Raczej nie wpłynie to na kwestię mandatu, ale może sprawić, że w przyszłości policja bliżej przyjrzy się postępowaniu podejrzanego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)