Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S3. Szybciej przez zachodnią część Polski

Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S3. Szybciej przez zachodnią część Polski

Budowa drogi ekspresowej S3 (zdjęcie ilustracyjne)
Budowa drogi ekspresowej S3 (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
25.01.2022 08:36, aktualizacja: 14.03.2023 13:35

Budowa drogi ekspresowej S3 łączącej północny i południowy zachód naszego kraju wkracza w finałową fazę realizacji. Jest już zgoda na wykonanie inwestycji drogowej na odcinku Świnoujście — Dargobądz.

Jak informuje GDDKiA, wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję, na mocy której możliwe jest rozpoczęcie inwestycji drogowej dla odcinka S3 Świnoujście — Dargobądz. To ostatnia taka decyzja dla trasy S3. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na realizację wszystkich projektów.

Planowany odcinek ma długość 17 km. Zgodnie z założeniami rozpocznie się tunelem w Świnoujściu, niedaleko terminala promowego, a skończy na zachód od węzła Dargobądz. W ramach projektu, do realizacji zaplanowano też 10 wiaduktów, dwie estakady, kładkę dla pieszych, przepusty dla zwierząt i cztery węzły drogowe Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo oraz Międzyzdroje.

Mapa inwestycji na S3
Mapa inwestycji na S3© GITD

Koniec budowy przewidziano na 2024 rok. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy będą wówczas mogli pokonać całą trasę S3 od morza aż do Czech. To ważna inwestycja nie tylko dla nas, ale i naszych sąsiadów. Ułatwi im bowiem kołowy dostęp do Bałtyku. Z pewnością docenią ją również kierowcy podróżujący z południa w okolice Szczecina.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)