Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S3. Szybciej przez zachodnią część Polski

Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka S3. Szybciej przez zachodnią część Polski25.01.2022 08:36
Budowa drogi ekspresowej S3 (zdjęcie ilustracyjne)
Budowa drogi ekspresowej S3 (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA

Budowa drogi ekspresowej S3 łączącej północny i południowy zachód naszego kraju wkracza w finałową fazę realizacji. Jest już zgoda na wykonanie inwestycji drogowej na odcinku Świnoujście — Dargobądz.

Jak informuje GDDKiA, wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję, na mocy której możliwe jest rozpoczęcie inwestycji drogowej dla odcinka S3 Świnoujście — Dargobądz. To ostatnia taka decyzja dla trasy S3. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na realizację wszystkich projektów.

Planowany odcinek ma długość 17 km. Zgodnie z założeniami rozpocznie się tunelem w Świnoujściu, niedaleko terminala promowego, a skończy na zachód od węzła Dargobądz. W ramach projektu, do realizacji zaplanowano też 10 wiaduktów, dwie estakady, kładkę dla pieszych, przepusty dla zwierząt i cztery węzły drogowe Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo oraz Międzyzdroje.

Mapa inwestycji na S3
Źródło zdjęć: © GITD
Mapa inwestycji na S3

Koniec budowy przewidziano na 2024 rok. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy będą wówczas mogli pokonać całą trasę S3 od morza aż do Czech. To ważna inwestycja nie tylko dla nas, ale i naszych sąsiadów. Ułatwi im bowiem kołowy dostęp do Bałtyku. Z pewnością docenią ją również kierowcy podróżujący z południa w okolice Szczecina.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)