Jedno miasto, jedna noc i mandaty na 17 tys. zł. Policja podsumowuje akcję

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © policja

07.05.2024 11:51, aktual.: 07.05.2024 13:03

Wrocławska policja po raz kolejny ruszyła do walki z drifterami i nocnymi ścigantami. Wystarczyło zaledwie kilka godzin, by dokonać kilkunastu kontroli, które zakończyły się rekordowymi mandatami.

Nocne zloty, które nierzadko kończą się nielegalnymi wyścigami oraz ulicznym driftem, ponownie nie umknęły uwadze wrocławskiej policji. W okresie przed majówką oraz w długi weekend funkcjonariusze wyruszali na nocne patrole w poszukiwaniu amatorów nielegalnych wrażeń. Skutki były do przewidzenia.

W minionym tygodniu wrocławska policja przeprowadziła łącznie aż 90 nocnych kontroli, z czego 34 zakończyły się wystawieniem mandatów dotyczących różnorakich wykroczeń w ruchu drogowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

O skali "nieprawidłowości" najlepiej świadczy fakt, że w zaledwie jedną noc dwaj funkcjonariusze, poruszający się nieozonowanym radiowozem przeprowadzili 14 kontroli drogowych, nakładając na kierujących mandaty na łączną kwotę ponad 17 tys. zł - informuje policja. Rekordzistą był 25-latek w stuningowanym mercedesie, który jechał obwodnicą Wrocławia z prędkością 188 km/h. Dostał 4 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych.

Wrocławska komenda podkreśla, że to nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie takie działania na terenie miasta i okolic.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)