Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na A2. Pomiar pokazał, że jechał 225 km/h

Wyprzedził nieoznakowany radiowóz na A2. Pomiar pokazał, że jechał 225 km/h

Kierowca odmówił przyjęcia mandatu.
Kierowca odmówił przyjęcia mandatu.
Źródło zdjęć: © fot. KPP Mińsk Mazowiecki
Aleksander Ruciński
28.08.2020 12:38, aktualizacja: 22.03.2023 10:26

Nowy odcinek Autostrady A2 z Warszawy do Mińska Mazowieckiego zauważalnie skrócił czas dojazdu do stolicy. Niestety równa i prosta droga kusi wielu kierowców do rozwijania nadmiernych prędkości. Rekordzista zatrzymany przez grupę Speed rozpędził się tam do 225 km/h.

Funkcjonariusze patrolujący nieoznakowanym radiowozem nowy odcinek Autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Mińskiem Mazowieckim zostali wyprzedzeni przez białą skodę, której kierowca zdawał się nie przejmować ograniczeniami prędkości. Z każdym kolejnym metrem jechał coraz szybciej, więc dogonienie go nieoznakowanym radiowozem zajęło policjantom dłuższą chwilę.

Gdy w końcu udało się dokonać pomiaru, kamera z miernikiem prędkości wskazała wartość 225 km/h. Z uwagi, że na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 140 km/h kierowca skody został zatrzymany do kontroli.

W związku z popełnionym wykroczenie funkcjonariusze zaproponowali mu mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. 32-letni mężczyzna odmówił jednak dobrowolnego poddania się karze. Sprawa została więc skierowana do sądu. Biorąc jednak pod uwagę, że kierowca miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia, ten raczej nie potraktuje go łagodnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)