Jak system monitoringu GPS wpływa na transport i logistykę?

Jak system monitoringu GPS wpływa na transport i logistykę?
Źródło zdjęć: © Materiał partnera

24.03.2021 13:29, aktual.: 16.03.2023 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W branży transportowej i logistycznej technologia GPS wykracza dziś poza zwykłe narzędzie pomagające kierowcom w nawigacji oraz ustalaniu lokalizacji. Technologia ta całkowicie zmieniła branżę transportową. Deweloperzy aplikacji mobilnych są w stanie dostarczyć sprzęt, który obejmuje efektywne narzędzia biznesowe korzystne zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i obsługiwanych klientów.

Za pomocą inteligentnego urządzenia mobilnego można łatwo zlokalizować swoje pojazdy, efektywnie zaplanować zadania kierowców i zarządzać kosztami. Te funkcje są idealne do prowadzenia odnoszącej sukcesy firmy transportowej lub logistycznej bez wykonywania wielu połączeń telefonicznych lub przeglądania obszernych raportów w celu podejmowania decyzji. Dzięki kreatywności i doświadczeniu w budowie programiści opracowują wysokowydajne oprogramowanie do śledzenia transportu.

Podstawowe rozwiązanie do śledzenia GPS dla firm logistycznych

Jeśli prowadzisz firmę, która działa za pośrednictwem floty pojazdów, ważne jest, aby zawsze mieć informacje o miejscu pobytu danego pojazdu. Najbardziej podstawowym zastosowaniem śledzenia GPS jest śledzenie na mapie położenia pojazdów. Dzięki temu możesz zobaczyć, który z nich jest w ruchu i w jakim kierunku zmierza. Dzięki technologii śledzenia GPS można monitorować prędkość pojazdu, trasy, uruchamianie i wyłączanie silnika, pracę na biegu jałowym i trasy. Możesz sprawdzić, czy pojazd jedzie do wyznaczonego celu, jakie trasy zostały pokonane i kiedy kierowca odpoczywa. Przydaje się również w lokalizowaniu skradzionego pojazdu. Taka kontrola floty pojazdów jest kluczowym elementem sukcesu w transporcie i logistyce.

Aspekty, na które wpływa monitoring GPS

Innowacje w rozwoju aplikacji do śledzenia GPS oferują szereg korzyści dla Twojej firmy transportowej. Od wysyłki, procedur back-office, czy wydajności. Warto również wymienić inne aspekty, na które wpływa monitoring:

  • zarządzanie flotą - nowoczesne rozwiązania biznesowe GPS pozwalają na stałą dwukierunkową komunikację z flotą. Jeśli chcesz zmienić trasę dowolnego pojazdu we flocie lub wyznaczyć nowy punkt odbioru na tej samej trasie, możesz to zrobić na podstawie informacji otrzymanych z oprogramowania do śledzenia transportu. Aplikacja będzie miała również funkcję, która pozwoli Ci powiadomić kierowców, którzy jadą w złą stronę lub ostrzec ich przed niewłaściwym zachowaniem podczas pracy,
  • optymalizacja zasobów - system GPS pomaga zwiększyć przejrzystość między Tobą a kierowcami. Dzięki monitorowaniu GPS możesz mieć oko na wszelkie nieprawidłowości ze strony kierowców. Po drugie, możesz określić dokładną przyczynę opóźnienia dostawy, jeśli takie istnieje. Z pewnością pomogłoby to w budowaniu zaufania między tobą a kierowcami, ponieważ nie byłoby miejsca na żadne podejrzenia.

Podsumowanie

Branża transportowa i logistyczna za sprawą pojawienia się technologii systemu monitoringu GPS weszły na zupełnie nowy poziom. To bezpośrednio przekłada się na więcej możliwości skuteczniejszego realizowania zamówień dla konsumentów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)