Gran Turismo oficjalnie wkracza na Igrzyska Olimpijskie. To nie żart

Gran Turismo oficjalnie wkracza na Igrzyska Olimpijskie. To nie żart27.04.2021 11:25
Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport
Źródło zdjęć: © fot. Polyphony

Jeśli przegapiliście moment, w którym gry komputerowe stały się częścią Igrzysk Olimpijskich, to pocieszam, że stało się to niedawno. Przed głównym wydarzeniem, które rozpocznie się w Tokio już w lipcu tego roku, odbędzie się Wirtualna Seria Olimpijska. Jedną z jej dyscyplin będzie dzieło firmy Polyphony.

Olympic Virtual Series to nowy pomysł MKOl na zaktywizowanie młodszych odbiorców i zaszczepienie w nich ducha olimpijskich wartości i sportu. Jak widać, działa to również w wymiarze wirtualnym. Jak przekonują pomysłodawcy – szczególnie teraz, gdy poza domem czają się różne ryzyka i wyzwania związane z pandemią.

W pierwszej edycji e-Olimpiady pojawi się pięć gier znanych z takich dyscyplin jak baseball, kolarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo i motorsport. Każda z wykorzystywanych gier (poza wioślarstwem) powstała we współpracy z Międzynarodową Federacją w rzeczonej dziedzinie, więc wszystko wygląda naprawdę profesjonalnie.

Gran Turismo Sport
Gran Turismo Sport© fot. Polyphony

W przypadku motorsportu musi więc chodzić o Gran Turismo Sport, w ramach którego odbywają się oficjalne zawody pod nadzorem FIA – tak jak wszystkie inne profesjonalne wyścigi na świecie. Siódma odsłona kultowej serii Gran Turismo kładzie duży nacisk na rozwój cech prawdziwego zawodnika sportowego.

Co ciekawe, Gran Turismo wyróżnia się na tle pozostałych czterech gier, ponieważ jako jedyna nie ma swojego odpowiednika na oficjalnych Igrzyskach Olimpijskich. Sport motorowy przewinął się tylko jako nieoficjalne wydarzenie uzupełniające Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w roku 1900. Można więc powiedzieć, że zawody te będą stanowiły olimpijski debiut motorsportu.

Jeśli więc kiedykolwiek rodzice mówili ci, żebyś nie grał tyle w gry, bo do niczego w życiu nie dojdziesz, to już wcześniej mogłeś im powiedzieć, że na graniu można zarobić prawdziwą fortunę. A teraz jeszcze się okazuje, że można zostać mistrzem olimpijskim…

MKOl poinformował, że udział w Wirtualnej Serii Olimpijskiej będzie organizowany przez wydawców gier. Oznacza to zapewne, że w Gran Turismo Sport pojawi się nowa funkcja w trybie Sport. Zawody zaczną się już 13 maja i potrwają do 23 czerwca.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)