Ford Bronco jedzie do Europy. Będzie dostępny w limitowanej serii

Ford Bronco jedzie do Europy. Będzie dostępny w limitowanej serii

Ford Bronco
Ford Bronco
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński
04.07.2022 12:16, aktualizacja: 13.03.2023 16:43

To już pewne — amerykańska legenda i tamtejszy hit sprzedaży będzie dostępny również w Europie. Potwierdził to sam producent, który przy okazji przybliżył datę debiutu na Starym Kontynencie.

To końcówka 2023 roku. Właśnie wtedy długo oczekiwany model, którego europejska przyszłość nie była do końca jasna, stanie się dostępny dla klientów spoza USA. Niestety, nie na pełną skalę. Ford zapowiada ograniczoną dostępność. Wiele wskazuje też, że oferta będzie okrojona do jednej, specjalnej wersji.

Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, auto ma być oferowane na "wybranych rynkach prawostronnych", co sugeruje, że Brytyjczycy mogą o nim tylko pomarzyć. Z pewnością jednak Bronco zawita na tak kluczowe rynki jak Niemcy czy Francja. Na razie trudno powiedzieć, czy Polska również znajdzie się na tej liście.

Warto dodać, że mowa o standardowym, dużym Bronco, który w USA jest dostępny także w bardziej kompaktowym wydaniu Sport. Na ekstremalnego Raptora także nie ma co liczyć. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od wersji, popyt raczej przerośnie podaż.

Ford Bronco
Ford Bronco© mat. prasowe / Ford

Na dokładne szczegóły dotyczące specyfikacji musimy jeszcze poczekać. Póki co Ford obiecuje napęd 4x4 i bogatą gamę akcesoriów. Cała reszta pozostaje tajemnicą. Biorąc jednak pod uwagę oficjalną zapowiedź, niebawem powinniśmy poznać więcej detali.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)