Ferrari przedstawiło wizję bolidu F1 przyszłości

Ferrari przedstawiło wizję bolidu F1 przyszłości

Ferrari przedstawiło wizję bolidu F1 przyszłości
Mariusz Zmysłowski
18.02.2015 16:13, aktualizacja: 02.10.2022 11:07

Chociaż na razie w Formule 1 nie zapowiada się rewolucja, włoska marka pokazuje jak mógłby wyglądać bolid, gdyby doszło do drastycznej zmiany przepisów.

Ferrari stworzyło projekt wyglądu bolidu przyszłości. Głównym oddziałem odpowiadającym za te ilustracje jest zespół aerodynamiki. Bolid Formuły 1 przedstawiony przez Ferrari jest na tych ilustracjach znacznie zmodyfikowany w stosunku do tego, co widzimy na torach obecnie. Widać na nim ewolucję w stronę samochodów z zamkniętymi nadwoziami. Tutaj rodzi się pytanie: czy takiej maszyny z Cavallino Rampante nie oglądalibyśmy chętniej w Le Mans?

428107693170126764

Ferrari marzy o rewolucji, a tymczasem nieprędko do niej dojdzie. Po wczorajszym spotkaniu Komisji Formuły 1 nie zostały wprowadzone żadne z istotnych modyfikacji, które poddano pod głosowanie. Niektóre zespoły chciały szerszych opon, większych samochodów i generalnych zmian w budowie nadwozi już od 2016 roku. Do poważniejszych modyfikacji przepisów dojdzie zatem dopiero w sezonie 2017. Wtedy prawdopodobnie moc silników wzrośnie do tysiąca koni mechanicznych, a ze względu na koniec umowy z Pirelli do gry będzie mógł wejść nowy dostawca opon.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)