Elektroniczny System Poboru Opłat będzie utrzymany do 30 czerwca

Elektroniczny System Poboru Opłat będzie utrzymany do 30 czerwca28.12.2020 13:57
Bramki na autostradzie znacząco spowalniają ruch, co dla przewoźników przekłada się na czas pracy kierowców i potencjalne straty z tym związane.
Bramki na autostradzie znacząco spowalniają ruch, co dla przewoźników przekłada się na czas pracy kierowców i potencjalne straty z tym związane.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Celem płynnego wdrożenia systemu e-Toll utrzymany do 30 czerwca zostanie Elektroniczny System Poboru Opłat. Ministerstwo Finansów przedłużyło umowę na jego funkcjonowanie.

Wdrażany system e-Toll ma umożliwić przejazd niektórymi odcinkami dróg płatnych bez zatrzymywania się na bramkach autostrady A2 (odcinek Konin – Stryków) oraz A4 (odcinek Wrocław – Sośnica). Natomiast przedłużenie umowy na system viaTOLL pozwoli zagwarantować przewoźnikom okres przejściowy i płynnie wdrożyć system e-Toll. W dość krótkim czasie czasie mają funkcjonować oba systemy. Dotychczasowy viaTOLL będzie wygaszany, a nowy system zostanie uruchomiony pod koniec 1 kwartału 2021 r.

Obecnie Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa prowadzą rozmowy z przewoźnikami, m.in. na temat zakresu udostępnianych informacji na potrzeby funkcjonowania nowego systemu. Już teraz wiadomo, że nie będzie wymagane podanie numeru VIN pojazdu, informacji o mocy silnika czy rodzaju paliwa. Ważny dla przewoźników postulat zniesienia obowiązku podawania numeru rejestracyjnego przyczepy/naczepy został już uwzględniony na wcześniejszym etapie prac legislacyjnych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)