Dwóch gigantów łączy siły. Ford i Volkswagen będą wspólnie budować auta dostawcze

Dwóch gigantów łączy siły. Ford i Volkswagen będą wspólnie budować auta dostawcze

Dwóch gigantów łączy siły. Ford i Volkswagen będą wspólnie budować auta dostawcze
Źródło zdjęć: © Fot. Volkswagen
Jakub Tujaka
20.06.2018 14:24, aktualizacja: 01.10.2022 17:26

Przedstawiciele Forda i Volkswagena podpisali porozumienie, na mocy którego rozpoczyna się globalna współpraca tych dwóch producentów aut. Póki co chodzi o samochody dostawcze, ale nie jest wykluczone, że powstanie MustanGolf.

Kooperacja takich gigantów wydaje się być bezsensowna, ale pewnym jest, że skoro na wysokich szczeblach kierownictwa jednej i drugiej korporacji zapadają podobne decyzje, to chodzi o pieniądze.

Być może menadżerowie doszli do wniosku, że ich produkty są tak konkurencyjne, że niemal identyczne, więc taniej będzie połączyć siły i wypuszczać na rynek auta zaprojektowane i przetestowane w jednym zespole, zamiast bić się na noże i robić wyścig zbrojeń w dwóch konkurencyjnych obozach.

Oficjalnie wszystko jest komunikowane korzyściami dla klientów i użytkowników, ale wiadomo, czyje korzyści są w handlu najważniejsze.

Fakt, że sprawa dotyczy dostawczaków może sugerować, że jeśli wszystko uda się pogodzić i będzie dobrze funkcjonować, to współpraca rozszerzy się o kolejne obszary.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)