Duża, tania, z LPG. Dacia Jogger wyceniona w Niemczech

Duża, tania, z LPG. Dacia Jogger wyceniona w Niemczech07.11.2021 13:34
Dacia Jogger - tu w wydaniu nieco podniesionym
Dacia Jogger - tu w wydaniu nieco podniesionym
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Gomułka

Cena czyni cuda, o czym doskonale wiedzą handlowcy Dacii. Już niedługo na rynek wjedzie 7-osobowy model Jogger, a niemiecki importer już podzielił się cenami. Są, co tu dużo mówić, atrakcyjne.

Dacia Jogger to duchowy następca modelu Lodgy. Jogger ma jednak zupełnie inną płytę, bowiem wykorzystano elementy użyte już w mniejszych propozycjach marki – Sandero czy Loganie. Nie przeszkodziło to jednak w przygotowaniu dużego pojazdu, który może być wyposażony w trzeci rząd siedzień.

O sukcesie Joggera zadecyduje jednak cena. Wiadomo już ile przyjdzie zapłacić za dacię w niemieckim salonie. Jeśli polskie ceny będą chociażby zbliżone, polski importer już może świętować sukces.

Ceny Dacii Jogger w Niemczech:

  • Essential – 13 990 euro (64 218 zł)
  • Comfort – 15 690 euro (72 021 zł)
  • Extreme – 16 690 euro (76 612 zł)
  • Extreme+ – 17 490 euro (80 284 zł)

Dopłata do wersji 7-osobowej wynosi 800 euro (prawie 3700 zł). W topowych egzemplarzach możemy liczyć na automatyczną klimatyzację czy proste multimedia z nawigacją. Gama silników obejmie wyłącznie jednostki benzynowe, mające 100 – 110 KM. Dynamika Joggera może nie być rewelacyjna, ale fabrycznie będzie go można wyposażyć w instalację LPG. Może nie będzie jeździł szybko, ale za to będzie tanio.

Sprawa jest tym bardziej interesująca, że Jogger nie będzie miał w praktyce konkurencji. Chcąc wziąć pod uwagę auta 7-osobowe musimy skupić się na dużych SUV-ach lub kombivanach. Ceny przykładowego, bazowego Citroëna Berlingo z 7 miejscami startują z poziomu 80 tys. zł, czyli tam, gdzie (niemiecki) cennik Dacii Jogger się kończy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)