Dodge Durango czeka na facelifting

Dodge zapowiedział, że podczas startującego w najbliższy piątek (29 marca) New York International Auto Show będzie miała miejsce premiera odświeżonego modelu Durango. Zapowiedź poparto pierwszym zdjęciem, ukazującym kawałek tylnego pasa wraz z reflektorem.

Obraz

Dodge zapowiedział, że podczas startującego w najbliższy piątek (29 marca) New York International Auto Show będzie miała miejsce premiera odświeżonego modelu Durango. Zapowiedź poparto pierwszym zdjęciem, ukazującym kawałek tylnego pasa wraz z reflektorem.

Obecna - trzecia już - generacja Durango oparta na platformie podwoziowej współczesnego mu Jeepa Grand Cherokee produkowana jest od grudnia 2010 roku. Dwa i pół roku oznacza według decydentów marki Dodge czas na przeprowadzenie liftingu. Auto po odświeżeniu ma stać się dużo bardziej modne i nowoczesne oferując przy tym całą paletę najnowszych technologii.

O ile od strony stylistycznej amerykańskiego SUV-a czeka kolejna ewolucja, o tyle w gamie silnikowej zmiany nie są przewidywane. Klienci nadal będą mogli wybierać pomiędzy benzynowym Pentastar V6 o litrażu 3,6 i mocy 294 KM oraz HEMI pojemnym na 5,7 litra, który generuje w tym modelu maksymalnie 364 KM. Moment obrotowy będzie przekazywany przez nową ośmiobiegową przekładnię automatyczną na tylne koła lub opcjonalnie na obie osie.

[aktualizacja 27 marca]

Dodatkowe zdjęcie Durango pokazane przedpremierowo przez markę Dodge. Teraz wiadomo już jak ma prezentować się również przedni pas.

Obraz

Źródło: Dodge

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ