Co wybrać, nawigacje z rejestratorem jazdy czy rejestrator jazdy?

Co wybrać, nawigacje z rejestratorem jazdy czy rejestrator jazdy?

Co wybrać, nawigacje z rejestratorem jazdy czy rejestrator jazdy?
10.09.2020 12:28, aktualizacja: 22.03.2023 10:19

Rejestratory oraz nawigacje samochodowe, należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych urządzeń w pojazdach. Z uwagi na swoją funkcjonalność i praktyczność, cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Nawigacja pozwala na łatwiejsze dotarcie do celu, rejestrator z kolei, zwiększa bezpieczeństwo podróży i może stanowić pomocne narzędzie w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego. Na rynku spotkać można się również z urządzeniami 2 w 1. Nawigacja z rejestratorem łączy zalety obu rozwiązań. Na co warto się zdecydować i czym kierować się podczas dokonywania wyboru?

  1. Jak wybrać rejestrator jazdy?
  2. Na co zwrócić uwagę, decydując się na nawigacje samochodową z rejestratorem?

Jak wybrać rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy jest chętnie wybieranym przez kierowców urządzeniem. Rejestruje on wszystko to, co dzieje się przed autem w trakcie trwania podróży. To bardzo ważne w przypadku wystąpienia ewentualnego zdarzenia drogowego, gdy sprawca nie będzie chciał przyznać się do winy. W dzisiejszych czasach dochodzi do dużej ilości wypadków i kolizji, co uwarunkowane jest olbrzymim natężeniem ruchu. Warto więc wyposażyć się w odpowiednie narzędzie, które może przydać się w tej stresującej sytuacji. Z pomocą nagrania, bez problemu będzie można udowodnić fakt wymuszenia pierwszeństwa przejazdu lub przebiegania przez drogę w miejscach do tego nieuprawnionych. Kamera sprawdzi się również w sytuacji wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak chociażby wtargnięcie na jezdnię zwierzęcia. Część urządzeń posiada również tryb parkingowy, dzięki któremu rejestracja odbywa się także w czasie postoju. W rezultacie zabezpieczone nagranie może posłużyć do identyfikacji sprawcy uszkodzenia pojazdu lub próby jego kradzieży.

Na rynku znaleźć można szeroką ofertę rejestratorów. Można je znaleźć między innymi za pośrednictwem serwisów internetowych, takich jak oleole.pl. Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Chodzi między innymi o płynność nagrywania obrazu, która ma olbrzymie znaczenie, między innymi dla zwiększenia szans odczytania wyróżnika tablicy rejestracyjnej przy dużej prędkości pojazdu. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość nagrania. Należy pamiętać jednak o tym, że takie pliki będą zajmowały również większą ilość miejsca. Warto by rejestrator posiadał również tryb nocny, co sprzyja rejestrowaniu czytelnych nagrań podczas monitorowania auta w nocy.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na nawigacje samochodową z rejestratorem?

Powszechnie wykorzystywanym urządzeniem w pojazdach jest nawigacja samochodowa. O jej zaletach nikogo nie trzeba przekonywać. Nawigacja daje możliwość szybkiego wyznaczenia trasy na podstawie określonych parametrów, wskazanych przez jej użytkownika. W rezultacie znacząco poprawia się komfort jazdy, a dotarcie do celu zajmuje znacznie mniej czasu. Można także zdecydować się na dokonanie zakupu nawigacji, wyposażonej dodatkowo w rejestrator jazdy. Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie? Wiele urządzeń znajdujących się w kabinie samochodu po pierwsze psuję estetykę wnętrza, po drugie może rozpraszać uwagę kierowcy. Nawigacja z rejestratorem łączy zalety obydwu urządzeń, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Wybierając sprzęt dla siebie, należy zwrócić uwagę na wielkość wyświetlacza, która w głównej mierze decyduje o komforcie użytkowania sprzętu. Istotna jest również jego rozdzielczość, mająca wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Tego typu urządzenie powinno być również wyposażone w dobrej jakości kamerę, dzięki czemu nagranie zawierające na przykład zapis wyróżnika tablic rejestracyjnych lub wizerunku sprawcy będzie czytelne. Istotnym parametrem jest także możliwość nagrywania w pętli. Dzięki temu, w momencie kiedy skończy się miejsce w pamięci, rejestrator nadpisze nagranie, poczynając od najstarszego. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której urządzenie przestanie rejestrować obraz w najbardziej newralgicznym momencie, kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego.

Przy wyborze nawigacji, ważnym elementem są również dostępne mapy. W zależności od preferencji użytkownika, mogą one obejmować swym zasięgiem teren Polski, Europy lub całego świata. Dobrej jakości mapy gwarantują odpowiednie pokrycie dróg oraz szczegółowość danych. Należy również zwrócić uwagę na możliwość darmowej aktualizacji. W niektórych przypadkach może być ona nawet dożywotnia, w innych za taką usługę będzie trzeba dodatkowo zapłacić.

Nawigacja z rejestratorem z całą pewnością będzie sprzętem droższym, porównując ją do najtańszych rejestratorów samochodowych. Pomimo tego zyskuje się zdecydowanie większą funkcjonalność. Ponadto wszystko zintegrowane jest w jednym, kompaktowym urządzeniu, co odgrywa bardzo ważną rolę dla poprawy komfortu użytkowania. Warto zatem zdecydować się na jej zakup. Oferowane na rynku modele, posiadają dodatkowo rozbudowane funkcje multimedialne. Nawigacja z rejestratorem będzie służyć swojemu przyszłemu użytkownikowi z powodzeniem przez kilka następnych lat.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)