Ceny paliw w Polsce przed wakacjami. Kierowcy nie będą szczęśliwi

Ceny paliw w Polsce przed wakacjami. Kierowcy nie będą szczęśliwi

Benzyna minimalnie w dół, ale olej napędowy mocno idzie w górę
Benzyna minimalnie w dół, ale olej napędowy mocno idzie w górę
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
22.06.2022 13:01, aktualizacja: 13.03.2023 16:52

Tuż przed wakacjami Orlen zapowiedział promocje dla kierowców, ale zanim to nastąpi średnie ceny diesla poszły mocno w górę. Delikatne spadki cen pozostałych paliw można uznać za nieistotne.

Niestety – tak jak pisałem ostatnio – diesel idzie w kierunku 8 zł za litr. W ciągu tygodnia podrożał o 16 gr i obecnie jego średnia cena w Polsce to 7,89 zł/l. Na początku tego tygodnia olej napędowy w hurcie rozpoczął trend spadkowy, ale na razie można liczyć wyłącznie na "promocję Orlenu", jeśli chodzi o cenę.

Benzyna 95 potaniała, ale tylko o 2 gr na litrze (7,92 zł/l), za to podrożała o 1 gr benzyna wysokooktanowa 98 (8,55 zł/l). Tu niestety mamy już stabilizację od dłuższego czasu, a od początku tygodnia w hurtowniach bezołowiowa znów idzie w górę.

LPG nadal tanieje, choć w przeciągu tygodnia tylko o 3 gr na litrze. Obecnie kosztuje średnio 3,52 zł/l i wciąż jest bardzo opłacalnym paliwem alternatywnym.

Różnica wynosząca 4,4 zł to przy zużyciu paliwa na poziomie 7 l/100 km ok. 26-30 zł za przejechane 100 km, uwzględniając wyższe spalanie gazu. W wielu przypadkach montaż instalacji LPG za ok. 3 tys. zł zwróci się w czasie ok. 6-10 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)