Prognozy cen paliw od 20 czerwca. Diesel idzie w kierunku 8 zł za litr

Prognozy cen paliw od 20 czerwca. Diesel idzie w kierunku 8 zł za litr20.06.2022 08:06
Takie wartości na pylonach już nie dziwią
Takie wartości na pylonach już nie dziwią
Źródło zdjęć: © fot. Autokult.pl

Analitycy z e-petrol.pl podali prognozy cen paliw na tydzień 20-26 czerwca. Według nich olej napędowy ma być jedynym wyraźnie drożejącym paliwem, a benzyna ma przekroczyć 8 zł za litr.

Kierowcy, którzy nie widzieli 8 zł za litr benzyny, prawdopodobnie nie zwracają uwagi na pylony przy stacjach. Są jednak tacy, dla których podawane przez nas ceny są abstrakcją. Przypomnę jednak, że podawane przez e-petrol.pl zarówno średnie ceny paliw jak i prognozy dotyczą wszystkich stacji w Polsce. Dlatego mogą być one nieco inne od tego, co widzicie w swojej okolicy.

I tak ten tydzień zaczynamy wyraźnym wzrostem cen oleju napędowego, który idzie wyraźnie w kierunku 8 zł za litr. Choć analitycy podali prognozę na ostrożne 7,72-7,87 zł/l, to znalezienie ON w tej dolnej granicy już jest dość trudne.

Cenę benzyny prognozuje się na nieco odważniejsze 7,92-8,05 zł/l. Odkąd stacje paliw zaczęły podnosić ceny diesla, cena benzyny się ustabilizowała i nawet w niektórych miejscach spada. Niestety wciąż nie zatrzymuje się wzrost cen Pb98, które prognozuje się już na 8,52-8,65 zł/l.

Jedyne paliwo, które niezmiennie tanieje, to zgodnie z oczekiwaniami LPG. Autogaz kierowcy w niektórych stacjach już kupują za ok. 3,30 zł za litr, choć na razie średnie ceny w Polsce są wyższe. Na ten tydzień podano prognozę na poziomie 3,44-3,54 zł/l.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)