Carrozzeria Touring Disco Volante znowu w Genewie?

Carrozzeria Touring Disco Volante znowu w Genewie?
Rafał Warecki

20.02.2013 10:15, aktual.: 13.10.2022 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas marcowych targów w Genewie nie może oczywiście zabraknąć projektów firm, których nie ogląda się na co dzień. Jedną z egzotycznych marek będzie Carrozzeria Touring i znany już z zeszłego roku projekt Disco Volante.

Podczas marcowych targów w Genewie nie może oczywiście zabraknąć projektów firm, których nie ogląda się na co dzień. Jedną z egzotycznych marek będzie Carrozzeria Touring i znany już z zeszłego roku projekt Disco Volante.

Jaki jest powód pokazywania kolejny raz tego samego auta? Podczas zeszłorocznych targów odwiedzający mogli podziwiać wyłącznie koncepcyjne nadwozie oparte na nie do końca dostosowanych elementach konstrukcyjnych modelu Alfa Romeo 8C Competizione. W tym roku pojawi się w już w pełni gotowa do jazdy odmiana produkcyjna. Produkcja miała ruszyć niedługo po debiucie w 2012 roku (60. rocznica względem 1952 roku), ale jak to bywa w motoryzacji - wszystko się trochę przedłużyło.

Oprócz tego, że samochód będzie nadawał się do jazdy, przez ostatni rok Carrozzeria Touring zmieniło nieco również wygląd zewnętrzny, który od samego początku inspirowany był modelem Alfa Romeo Disco Volante z 1952 roku. Dwumiejscowe coupé bazujące na wspomnianym modelu 8C Competizione ma wykorzystywać również tę samą jednostkę napędową, czyli umieszczone centralnie 4,7-litrowe V8 generujące maksymalnie 450 KM mocy i 470 Nm momentu obrotowego przekazywanego przez sześciobiegową skrzynię sekwencyjną i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylną oś.

Szacowane osiągi to 4,2 s na rozwinięcie prędkości 100 km/h i prędkość maksymalna 292 km/h. Produkcja auta m.in. ze względu na ręczną budowę, która pochłania około 4000 godzin, będzie bardzo ograniczona. Można więc spodziewać się również zaporowej ceny.

Poniższy klip wideo i zdjęcia przedstawiają model koncepcyjny z roku 2012.

Disco Volante 2012 Touring

  • Slider item
[1/1]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)