Cadillac Optiq debiutuje jako najmniejszy elektryk marki. Wygląda naprawdę nieźle

Cadillac Optiq debiutuje jako najmniejszy elektryk marki. Wygląda naprawdę nieźle

Cadillac Optiq
Cadillac Optiq
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Aleksander Ruciński
18.11.2023 10:23, aktualizacja: 17.01.2024 13:38

Cadillac kontynuuje elektryczną ekspansję. Zaczęło się od modelu Lyriq, potem zadebiutował Escalade IQ, a po nim przyszedł czas na Celestiqa. Teraz poznaliśmy najmniejszy model w ofercie, jakim jest Optiq.

Optiq będzie najprawdopodobniej trzonem elektrycznej gamy Cadillaca. Z uwagi na to, że jest najmniejszy (ale nie mały) i prawdopodobnie najtańszy, ma szanse stać się także najpopularniejszy. Tym bardziej, że wygląda naprawdę ciekawie.

Nadwozie zgrabnie łączy nowoczesność z elegancją. Ma też dość atrakcyjne proporcje podkreślone wysoko poprowadzoną linią okien i maski. Technicznie bazuje na elektrycznej platformie GM Ultium, a konkretnie na rozwiązaniach Chevroleta Equinox EV.

Cadillac wciąż nie zdradza szczegółów, lecz można się domyślać podstawowych parametrów. Maksymalny zasięg powinien wynieść około 480 km, a moc w zależności od wersji będzie oscylować w granicach 212 - 293 KM.

Cadillac Optiq
Cadillac Optiq© Materiały prasowe

Więcej detali poznamy w przyszłym roku. Już dziś jednak widać, że Amerykanie dostaną naprawdę ciekawą propozycję w segmencie elektrycznych SUV-ów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)