Bugatti wzywa chirona do serwisu. Tak, dokładnie jedną sztukę

Bugatti wzywa chirona do serwisu. Tak, dokładnie jedną sztukę

Bugatti Chiron (zdjęcie ilustracyjne)
Bugatti Chiron (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Bugatti
Aleksander Ruciński
11.04.2022 09:17, aktualizacja: 14.03.2023 12:35

To prawdopodobnie najmniejsza akcja serwisowa świata. Bugatti wezwało do serwisu jedną sztukę modelu Chiron. Powód wydaje się błahy, choć tylko pozornie.

Wpadki zdarzają się nawet najlepszym, a opisywana sytuacja jest tego świetnym przykładem. Cudo motoryzacyjnej inżynierii i jeden z najdroższych samochodów na świecie został wezwany do serwisu. Nie jako model w liczbie kilkuset egzemplarzy, lecz pojedyncza sztuka. Bugatti jakimś cudem dopatrzyło się potencjalnych problemów ze śrubami.

Konkretnie chodzi o mocowania przedniej ramy pomocniczej, które w felernym egzemplarzu nie zostały dokręcone właściwą siłą. Mogłoby się wydawać, że to detal, lecz wada ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Szczególnie, że mówimy o aucie napędzanym 1600-konną 8-litrówką. Właściciel pechowego egzemplarza został podobno poinformowany o problemie i zaproszony do serwisu.

Warto odnotować, że to nie pierwsza akcja serwisowa z udziałem Chirona. W przeszłości hiperauto Bugatti odwiedzało warsztat m.in. w związku z wadliwym mechanizmem regulacji foteli czy ryzykiem niewłaściwego działania bocznych poduszek powietrznych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)