Bolid na czeskiej autostradzie. Kierowca znów złamał prawo

Bolid na czeskiej autostradzie. Kierowca znów złamał prawo15.08.2022 06:58
Podobny wyczyn miał już miejsce kilka lat temu
Podobny wyczyn miał już miejsce kilka lat temu
Źródło zdjęć: © fot. screen z iDNES.cz

Bolid niczym z Formuły 1 nie jest, delikatnie mówiąc, samochodem pojawiającym się na autostradzie codziennie. Tymczasem kierowcy w Czechach mogli zobaczyć taki pojazd na żywo. Jego właściciel znów nielegalnie wyjechał na drogi.

Nielegalnie, gdyż nie ma co ukrywać, bolid Formuły 1 (lub przynajmniej przypominający taki) nie jest homologowany do poruszania się po zwykłych drogach. Już kilka lat temu byliśmy świadkami podobnej sytuacji, gdy ten samochód gnał autostradą D4 pomiędzy miejscowościami Příbram i Dobříš. Dokładnie - to auto było było już widziane w Czechach.

Zobacz przejazd bolidu na filmie poniżej:

O ile jednak czeska policja dotarła do właściciela bolidu, tak nie mogła ustalić tożsamości kierowcy, gdyż miał on – co zrozumiałe – kask. Co więcej, samochodu nie zarekwirowano. Teraz tajemniczy kierowca ponownie pozwolił sobie na podobny wyczyn.

Sytuację przyłapał na filmie czytelnik iDNES.cz, a samochód najwyraźniej jest hołdem dla maszyny z 2004 roku, wykorzystywanej przez Michaela Schumachera. Jeśli chcielibyście przeżyć podobne emocje, istnieje możliwość przejechania się bolidem w Polsce (przeczytaj relację Mateusza Żuchowskiego lub... zakup Mercedesa-AMG Project One, któremu najbliżej do auta z Formuły 1.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)