Autostrada A4 w remoncie. GDDKiA informuje o dużych utrudnieniach

Autostrada A4 w remoncie. GDDKiA informuje o dużych utrudnieniach

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © WP | Łukasz Kuczera
Aleksander Ruciński
08.05.2023 13:20, aktualizacja: 08.05.2023 14:52

Remont autostrady A4 wkracza w kolejną fazę. Katowicki oddział GDDKiA właśnie poinformował o utrudnieniach, które czekają kierowców w najbliższych dniach. Pojedziemy wolniej i tylko jednym pasem.

Podróże autostradą A4 nie należą do najłatwiejszych. Nietrudno odnieść wrażenie, że ta jest w ciągłym remoncie. Obecnie trwają prace na górnośląskim fragmencie trasy. Kierowcy podróżujący w tych okolicach powinni przygotować się na utrudnienia.

"Pierwszy remont planowany jest od 8 do 12 mają na jezdni na Katowice na odc. od okolic MOP Chechło do węzła Ostropa. Na czas remontu zwężymy jezdnie do jednego pasa ruchu i ograniczymy prędkość do 80 km/h" – czytamy w komunikacie katowickiego oddziału GDDKiA.

Na tym jednak nie koniec, gdyż 9 maja ruszy remont kolejnego odcinka o długości 4,4 km w kierunku Wrocławia. To fragment, który zaczyna się około 2 km za węzłem Bojków i kończy w pobliżu węzła Ostropa. Tu również przewidziano zwężenie do jednego pasa i ograniczenie do 80 km/h.

Równolegle będą prowadzone prace na dalszych fragmentach. W pobliżu Katowic i Mysłowic wymieniane są bariery drogowe (331 km), a 10 km dalej, w kierunku Tarnowa zamknięto część prawego pasa i pas awaryjny (342 km). Ich otwarcie zaplanowano dopiero na listopad. Jesienią zniknąć ma też ograniczenie prędkości do 50 km/h obowiązujące w pobliżu Brzęczkowic.

Również tam, 15 maja otwarty zostanie zjazd z A4 na S1. Pod koniec czerwca kierowcy powinni też pojechać łącznicą węzła Mysłowice, co nie zmienia faktu, że najbliższe tygodnie nie będą łatwe dla podróżujących A4.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)