Krajówka będzie ekspresówką. Trzeci pas i połączenie z autostradą A4

Krajówka będzie ekspresówką. Trzeci pas i połączenie z autostradą A4

DK94 - odcinek między węzłami Modlniczka i Modlnica
DK94 - odcinek między węzłami Modlniczka i Modlnica
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
14.04.2023 16:26, aktualizacja: 14.04.2023 17:42

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że fragment obecnej Drogi Krajowej 94 między węzłami Modlnica i Modlniczka zostanie rozbudowany i stanie się nowym fragmentem drogi ekspresowej S52.

Fragment, który ulegnie przebudowie ma długość 2,5 km, a umowa, na podstawie której ma zostać przygotowane studium oraz projekt, opiewa na kwotę 3 751 500 złotych. Najważniejszymi aspektami rozbudowy będzie dobudowanie na tym odcinku dodatkowego, trzeciego pasa, a także ogólne dostosowanie standardu drogi, by mógł on spełniać wymogi "ekspresówki".

Nowy fragment tzw. trasy olkuskiej, obecnie będący częścią DK94, stanie się tym samym przedłużeniem drogi ekspresowej S52. Obecnie rozciąga się ona od węzła Balice I, gdzie łączy się z autostradą A4, do wspomnianego węzła Modlniczka. Nowa inwestycja ma rozładować ruch na tym odcinku, zaś od węzła Modlnica będzie biec dalsza część S52, która finalnie ma stać się Północną Obwodnicą Krakowa.

Jak informuje GDDKiA, drogą pomiędzy węzłami Modlniczka i Modlnica każdego dnia przemieszcza się niemal 24 tysięcy samochodów. Poszerzenie drogi oraz podwyższenie jej standardu pozwoli nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również podniesie jej przepustowość. Mając na uwadze fakt, że droga S52 łączy się z autostradą A4, jest to wręcz kluczowa kwestia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)