Alkoholowy dublet na Podlasiu - pijany kierowca zderzył się z pijanym rowerzystą

Alkoholowy dublet na Podlasiu - pijany kierowca zderzył się z pijanym rowerzystą

Kierowca, który uciekł z miejsca wypadku został szybko namierzony przez policję.
Kierowca, który uciekł z miejsca wypadku został szybko namierzony przez policję.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
30.08.2021 10:33, aktualizacja: 14.03.2023 15:21

Jazda pod wpływem alkoholu wciąż jest plagą polskich dróg. Kolizje z udziałem nietrzeźwych nie należą do rzadkości. Bywa i tak, że pijani są wszyscy uczestnicy. Przykładem może być niedawne zdarzenia z Podlasia.

Policjanci z Bielska Podlaskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Andryjanki. Gdy przybyli na miejsce, zastali poszkodowanego rowerzystę twierdzącego, że został potrącony przez kierowcę volkswagena, który uciekł z miejsca wypadku. Policjanci przebadali rowerzystę alkomatem - urządzenie wskazało wynik 2,5 promila. Mężczyzna z uwagi na obrażenia został przewieziony do szpitala.

Szybko udało się też namierzyć sprawcę całego zamieszania - 26-letniego kierowcę. Jak się okazało, on również był nietrzeźwy - miał w organizmie blisko promil alkoholu. Trafił prosto do aresztu, gdzie usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji drogowej. Konsekwencje karne grożą też pijanemu rowerzyście.

Sytuacje takie jak opisywana niestety są żywym dowodem na to, że skala problemu jest ogromna. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie zasady: "piłeś, nie jedź". Tym razem skończyło się bez tragedii, ale niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)