Akcja "Prędkość" w całym kraju. Na drogach 5 tys. policjantów

Akcja "Prędkość" w całym kraju. Na drogach 5 tys. policjantów

Przekraczający dopuszczalną prędkość nie mają co liczyć na pouczenie
Przekraczający dopuszczalną prędkość nie mają co liczyć na pouczenie
Źródło zdjęć: © East News / LUKASZ SOLSKI
Tomasz Budzik
13.08.2019 12:53, aktualizacja: 28.03.2023 10:05

Środa 14 sierpnia będzie stała w całym kraju pod znakiem wzmożonych kontroli prędkości. Policjanci poprzedzą w ten sposób długi sierpniowy weekend.

  • Podczas dzisiejszej akcji na drogach całego kraju pracowało będzie przynajmniej 5 tys. funkcjonariuszy - informuje podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Na celowniku policjantów będzie przede wszystkim prędkość, ale będą oni zwracali również uwagę na inne wykroczenia. Priorytetem będzie jednak karanie rażących naruszeń – dodaje policjant.
  • W tym roku zauważamy znaczny wzrost liczby kierowców drastycznie przekraczających dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Od początku stycznia policjanci zatrzymali 28,6 tys. praw jazdy za jazdę z prędkością powyżej 50 km/h powyżej limitu. To wzrost aż o 57 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. - wylicza Radosław Kobryś.

Działania polskiej policji wpisują się w trwającą równolegle akcję TISPOL-u, czyli międzynarodowej organizacji koordynującej pracę policji na drogach Europy. Nawet jeśli na długi weekend wyjeżdżamy za granicę, powinniśmy się więc spodziewać wzmożonych kontroli. W przypadku drastycznych naruszeń nie ma też co liczyć na łaskawość funkcjonariuszy.

Jak informuje policja, w 2019 r. liczba wypadków, a także ich śmiertelnych ofiar jest póki co mniejsza niż w 2018 r. Pod względem bezpieczeństwa wciąż plasujemy się jednak w ogonie Unii Europejskiej. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło 447 osób.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)