Zrobił błąd przy samym radiowozie. Nie musiał długo czekać na mandat

Zrobił błąd przy samym radiowozie. Nie musiał długo czekać na mandat30.10.2022 09:45
Kierowca przejechał przez przejście tuż przed pieszym
Kierowca przejechał przez przejście tuż przed pieszym
Źródło zdjęć: © policja

Kierowca przejeżdża wprost przed pieszym znajdującym na pasach i po sekundzie słyszy już policyjny radiowóz. Taka sytuacja miała miejsce na ulicy Witosa w Busku-Zdroju. Wszystko nagrał wideorejestrator, więc nie było tłumaczenia się.

Obowiązujący już od pewnego czasu nakaz przepuszczenia pieszego zbliżającego się do przejścia poprawia bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Jednak niestety nadal nie brakuje kierowców, którzy nie zachowują nawet podstaw bezpieczeństwa i przejeżdżają pieszym niemal po palcach.

Właśnie takie zdarzenie zarejestrowali policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy patrolujący ulice miasta nieoznakowanym radiowozem. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby umożliwić przejście pieszemu. Gdy mężczyzna był już na środku ulicy, tuż przed nim przejechał samochód. Na szczęście nie doszło do potrącenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przejechał wprost przed pieszym. Na mandat nie musiał czekać

Policjanci od razu włączyli sygnały, zawrócili i zatrzymali kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Za takie przewinienie należał się mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych.

Jak widać, w kwestii bezpieczeństwa pieszych jest jeszcze pole do poprawy, a wideo to pokazuje, że przechodząc przez ulicę, też należy zachować ostrożność, gdyż nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)