Wypożyczył auto na wakacje. Później nie chciał oddać

Wypożyczył auto na wakacje. Później nie chciał oddać

Wartość wypożyczonego auta oszacowano na blisko 150 tys. złotych
Wartość wypożyczonego auta oszacowano na blisko 150 tys. złotych
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
25.08.2023 18:15, aktualizacja: 26.08.2023 13:07

35-latek z Dolnego Śląska postanowił pojechać na wakacje i w tym celu wypożyczył samochód z jednej z lokalnych firm. Urlop się skończył, a o mężczyźnie słuch zaginął.

Mężczyzna wypożyczył auto o wartości 150 tys. zł z jednej z firm, która ma swoją siedzibę w Jeleniej Górze. Po zakończeniu umowy użyczenia nie zwrócił jednak pojazdu i unikał kontaktu z przedstawicielami przedsiębiorstwa. Ci w końcu zwrócili się o pomoc do wałbrzyskich policjantów.

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać podejrzanego w Szczawnie-Zdroju. Ustalili także, gdzie stoi zaparkowany pojazd, zabezpieczyli go na terenie Jedliny-Zdroju i ostatecznie przekazali pokrzywdzonym. Po przeprowadzonych oględzinach wyszło na jaw, że samochód ma uszkodzonych kilka elementów, a wartość strat oszacowana została na 18 tys. zł. Dlatego też sprawca poza zarzutem przywłaszczenia został również oskarżony o zniszczenia mienia. 35-letni mężczyzna niedługo stanie teraz przed sądem. Za oba przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)