Grupa samochodowych złodziei złapana. Wpadli podczas akcji

Grupa samochodowych złodziei złapana. Wpadli podczas akcji

Grupa samochodowych złodziei z Augustowa złapana
Grupa samochodowych złodziei z Augustowa złapana
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | KPP Augustów
04.04.2023 17:17, aktualizacja: 04.04.2023 17:38

Komenda Powiatowa Policji w Augustowie rozpracowała szajkę, która trudniła się kradzieżą i paserstwem samochodów. Trzech jej członków w wieku od 34 do 40 lat zostało aresztowanych. Usłyszeli już zarzuty.

Oskarżeni mieli na koncie wiele kradzieży na przestrzeni kilku lat, a policjanci wpadli na ich trop po nieudanej akcji, która miała miejsce ponad rok temu. Wtedy to 34-latek i 40-latek próbowali ukraść z jednej z augustowskich ulic seata. W holowanym aucie pękła jednak linka, a przestępcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Pozwoliło to funkcjonariuszom Policji na ustalenie, gdzie mogą oni przebywać.

Na wyznaczonej posesji znaleziono skodę, która została skradziona przez te same osoby w marcu 2022 roku. Była ona już pocięta na części. Doprowadziło to do zatrzymania 34-latka i jego wspólnika, 40-latka. Na kolejnej posesji znaleziono za to resztki forda skradzionego jeszcze w 2021 roku. Tym samym w ręce policjantów wpadł również 39-latek, który skradzione części przewiózł swoją ciężarówką.

Grupa samochodowych złodziei z Augustowa złapana
Grupa samochodowych złodziei z Augustowa złapana© Materiały prasowe | KPP Augustów

Na dodatek okazało się, że schwytany 34-latek przywłaszczył sobie inny skradziony samochód – mercedesa, do którego kradzieży doszło w czerwcu 2021 roku. Cała wspomniana wyżej trójka usłyszała już zarzuty. 34-latek został oskarżony o usiłowanie kradzieży, kradzież z włamaniem, paserstwo i przywłaszczenie, 39-latek o paserstwo, zaś 40-latek o usiłowanie kradzieży i kradzież. O ich losie zdecyduje teraz sąd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)