Wiózł 12 osób w minivanie. Próbował uciec strażnikom

Wiózł 12 osób w minivanie. Próbował uciec strażnikom

Kierowca z Łotwy przewoził 12 osób
Kierowca z Łotwy przewoził 12 osób
Źródło zdjęć: © Straż Graniczna
14.09.2023 10:42, aktualizacja: 14.09.2023 13:49

Strażnicy Graniczni z podlaskiej placówki Rutka-Tartak zatrzymali obywatela Łotwy, który zignorował wezwanie do kontroli. Uciekał przed policją, wioząc 12 cudzoziemców.

Do zdarzenia doszło 12 września 2023 roku. Strażnicy prowadzący kontrolę w miejscowości Kadaryszki dali sygnał do zatrzymania kierowcy osobowego chryslera, lecz mężczyzna zignorował polecenia i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, jednocześnie wzywając posiłki.

Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca wysiadł z auta i zaczął biec. Nie dotarł jednak daleko. Po zatrzymaniu okazało się, że to 38-letni obywatel Łotwy, który ma sporo na sumieniu.

Mężczyzna przewoził w aucie aż 12 osób. To obywatele Iranu, którzy nielegalnie dostali się z Białorusi na Łotwę. Następnie przez Litwę i Polskę próbowali dotrzeć na zachód Europy.

Cudzoziemcy nie mieli żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. W związku z tym trafili z powrotem na Litwę. 38-letni kierowca usłyszał natomiast zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, za co grozi do 8 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za ucieczkę przed policją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)