Wigilia na minusie. Więcej wypadków i nietrzeźwych kierowców

Wigilia na minusie. Więcej wypadków i nietrzeźwych kierowców

Nie ma taryfy ulgowej. Dla odpowiedzialnego kierowcy spotkanie z najbliższymi zawsze jest trzeźwe
Nie ma taryfy ulgowej. Dla odpowiedzialnego kierowcy spotkanie z najbliższymi zawsze jest trzeźwe
Źródło zdjęć: © Policja
Tomasz Budzik
25.12.2019 10:06, aktualizacja: 22.03.2023 16:54

Policja nie ma powodów do zadowolenia. Wigilijne wyjazdy zakończyły się większą liczbą wypadków niż w 2018 r. Co najbardziej niepokojące, znacząco wzrosła liczba zmotoryzowanych przyłapanych na jeździe po spożyciu alkoholu.

Policja podsumowała zdarzenia, do których doszło na drogach 24 grudnia 2019 r. Jak informuje rmf24.pl, pod każdym względem było gorzej niż przed rokiem. Wigilia zamknęła się z sumą 95 wypadków. Rok wcześniej było ich 67. Zwiększyła się również liczba śmiertelnych ofiar zdarzeń drogowych oraz osób, które odniosły w nich obrażenia – odpowiednio z 6 i 74 w 2018 r. do 8 i 118 osób w 2019 r.

Taki wzrost po części może być efektem stosunkowo dobrej pogody. Nie od dziś wiadomo, że w takich warunkach na drogach dochodzi do większej liczby zdarzeń niż w czasie panowania niekorzystnych warunków atmosferycznych. U podłoża tej prawidłowości leży oczywiście brawura, która wstępuje w kierowców prowadzących przy korzystnej pogodzie.

Nie sposób jednak znaleźć usprawiedliwienie dla większej liczby nietrzeźwych kierowców. Wigilia 2019 r. zakończyła się rezultatem 170 zmotoryzowanych przyłapanych na prowadzeniu po alkoholu. W wigilię 2018 r. liczba ta wyniosła 119. To wzrost aż o 43 proc. Jak informuje policja, pierwszy raz od dziesięciu lat liczba kierowców decydujących się na prowadzenie po alkoholu wyraźnie rośnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)