Uważajmy przy cmentarzach. Chodzi o coś więcej niż mandat

Uważajmy przy cmentarzach. Chodzi o coś więcej niż mandat

W pobliżu cmentarzy można spodziewać się wzmożonych patroli
W pobliżu cmentarzy można spodziewać się wzmożonych patroli
Źródło zdjęć: © policja
Aleksander Ruciński
28.10.2022 13:14, aktualizacja: 28.10.2022 16:07

Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach, ulicach i parkingach. W szczególności w pobliżu cmentarzy. Policja apeluje do kierowców i pieszych o przestrzeganie przepisów. Do stracenia jest znacznie więcej niż pieniądze.

Policja melduje gotowość do wzmożonej służby, która ma polegać nie tylko na kontrolach ale i bezpośrednim wsparciu kierowców oraz pieszych. W newralgicznych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem.

Mimo to należy spodziewać się utrudnień. Niektóre drogi i dojazdy zostaną zamknięte. W pobliżu największych cmentarzy może też być problem z parkowaniem. Zaleca się więc, by wszędzie, gdzie to możliwe, zrezygnować z własnego pojazdu na rzecz np. komunikacji publicznej.

Jak informuje policja, funkcjonariusze będą pomagać podróżującym bezpiecznie dostać się w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt. Będą także reagować na popełniane wykroczenia.

W szczególności zwrócą uwagę na łamanie limitów prędkości, stan trzeźwości oraz wykroczenia wobec pieszych. Piesi z kolei powinni zadbać o to, by być widocznym po zmroku i – mimo pierwszeństwa na przejściach – nie wchodzić tuż po nadjeżdżające pojazdy.

Na okres Wszystkich Świętych w wielu miejscach wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Warto zapoznać się z ewentualnymi utrudnieniami przed wyruszeniem z domu.

Policja przypomina też o obowiązującym zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu. Mowa o 31 października w godz. 18-22 i 1 listopada 8-22.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, nie tylko w obawie o mandat, lecz przede wszystkim o życie i zdrowie nasze oraz innych uczestników ruchu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)