USA tylko dla aut elektrycznych od 2030 roku. Taki jest cel grupy lobbystów

Jednym z cżłonków stowarzyszenia jest Lucid Motors (fot. Lucid Motors)
Jednym z cżłonków stowarzyszenia jest Lucid Motors (fot. Lucid Motors)
Mateusz Żuchowski

18.11.2020 12:54, aktual.: 13.03.2023 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elektryfikacja rynku samochodowego przybiera na sile. Po ogłoszonym w kilku europejskich krajach planowanym zakazie sprzedaży aut z silnikami spalinowymi już w perspektywie najbliższych 10-15 lat, teraz podobny pomysł pojawił się również w USA. Do jego realizacji dąży powołana w tym celu organizacja.

Nowo powołane stowarzyszenie Zero Emission Transportation Association (ang. Stowarzyszenie na rzecz bezemisyjnego transportu) wydało oświadczenie, w którym opisuje cel swojej działalności jako "przyspieszenie transformacji rynku ku elektromobilności, co pozwoli utworzyć setki tysięcy nowych miejsc pracy, umocni USA na pozycji lidera tego przemysłu, znacznie zmniejszy emisję CO2 i poprawi stan zdrowia obywateli".

Czemu oświadczenie akurat tej grupy ma znaczenie? Ponieważ znalazła sobie ona potężnych sprzymierzeńców. Zawiązane w Waszyngtonie stowarzyszenie wspiera między innymi Tesla i Uber oraz wiele start-upów z amerykańskiej branży elektromobilności, między innymi Lucid, Rivian i Lordstown.

Do bieżącej działalności stowarzyszenia będzie należało wspieranie inicjatyw rządowych przy zakupach aut elektrycznych oraz dbanie o to, by federalne normy emisji spalin wysyłały "odpowiednie sygnały do producentów aut". ZETA chce się zaangażować również w rozwój infrastruktury ładowania aut elektrycznych i ujednolicenie standardów obsługi aut tego typu.

Stowarzyszenie będzie prowadzić również akcje edukacyjne informujące o ekologicznych i społecznych korzyściach wynikających z wycofania się z samochodów spalinowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)