Trzy pasy na autostradzie A1 już gotowe. Kolejne odcinki jeszcze w tym roku

Trzy pasy na autostradzie A1 już gotowe. Kolejne odcinki jeszcze w tym roku

Wykonawcy chcą zdążyć z najważniejszymi pracami przed końcem roku
Wykonawcy chcą zdążyć z najważniejszymi pracami przed końcem roku
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
02.12.2021 08:51, aktualizacja: 14.03.2023 14:09

Kierowcy w końcu skorzystają z 3 pasów na A1. Na razie na krótkim odcinku w okolicach Radomska. W planach są już jednak kolejne.

Prace na odcinku autostrady A1 Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego dobiegają końca. Od 2 grudnia 2021 roku kierowcy jadący z południa kraju skorzystają z 3-pasmowego odcinka od granicy województw do Radomska.

Jak donosi GDDKiA, to nie koniec dobrych wiadomości, gdyż jeszcze w tym roku przekazany zostanie kolejny odcinek. To 4-kilometrowy fragment w kierunku Łodzi między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód.

W planach na kolejne tygodnie jest też udostępnienie dwujezdniowych odcinków: Kamieńsk - Radomsko oraz 10 km w woj. śląskim, łączące okolice Kruszyny z Obwodnicą Częstochowy. Do tego wiadukt nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ.

GDDKiA zwraca jednak uwagę, że przekazanie do ruchu ww. jezdni nie oznacza automatycznie, że będzie obowiązywał tam limit prędkości do 140 km/h. Oficjalnie wciąż bowiem prowadzone są prace i czasowe ograniczenia znikną dopiero po ustaniu kontraktów z wykonawcami.

Przebudowa starych odcinków DK 1 – od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do początku obwodnicy Częstochowy – to koszt w wysokości ponad 2,8 mld złotych, z czego 1,7 mld pochodzi ze środków UE.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)