"Trzeźwy poranek" na podlaskich drogach. Nie wszyscy kierowcy pojechali dalej

Kontrola trzeźwości
Kontrola trzeźwości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja

23.08.2023 08:45, aktual.: 23.08.2023 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

21 sierpnia w woj. podlaskim przeprowadzono zmasowaną akcję kontroli trzeźwości. Skontrolowano ponad 10 tys. kierowców. Niestety wśród nich nie zabrakło takich, którzy nie powinni wsiadać za kółko.

"Trzeźwy poranek" rzadko kiedy kończy się brakiem zatrzymań. Nie inaczej było tym razem. Podlascy policjanci tylko jednego dnia złapali 46 kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu. 17 z nich było w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 prom.).

Rekordzistą był 67-latek ujęty przez żołnierzy wojsk terytorialnych na terenie gminy Gródek. Mężczyzna kierował renault, mając 2,5 prom. Poza tym nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż te zostały mu wcześniej cofnięte.

Niestety nie był jedynym z kombinacją alkoholu i braku uprawnień. To samo dotyczyło 34-latka jadącego fiatem. Mężczyzna wydmuchał ponad promil. Niezbyt chlubnym wynikiem, bo aż dwoma promilami może pochwalić się również 48-latek kierujący volkswagenem, zatrzymany w Białymstoku po godz. 23.

Łącznie przypadków przekroczenia 0,5 promila było aż 17. Policja przypomina, że to przestępstwo, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)