Tor Modlin Rally Show zamknął sezon rajdowy. Hyundaie na podium

Tor Modlin Rally Show zamknął sezon rajdowy. Hyundaie na podium14.12.2020 14:55
Udało się zorganizować aż 37 km odcinków specjalnych
Udało się zorganizować aż 37 km odcinków specjalnych
Źródło zdjęć: © Tor Modlin

Pod względem sportowym rok 2020 nie był wymarzony, ale przynajmniej sezon rajdowy został zamknięty z pompą. Na Torze Modlin przygotowano Rally Show, który zastąpił legendarną Barbórkę.

Lukę po tej kultowej imprezie wypełnił nie kto inny jak Leszek Kuzaj, 4-krotny Mistrz Polski w rajdach samochodowych (w 2002, 2004, 2005 i 2006 roku). Wykorzystując zamknięty teren w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy, przygotował imprezę, która pozwoliła na oficjalne zamknięcie sezonu. Została ona zdominowana przez fiński duet – Jariego Huttunena i Mikko Lukkę. Załoga odnotowała najlepsze czasy przejazdu i tylko na OS8 musiała liczyć się z karą za potrącenie szykany.

Dynamiczna, ale przede wszystkim równa jazda pozwoliła wypracować aż 45-sekundową przewagę nad Łukaszem Byśkiniewiczem i Zbigniewem Cieślarem. Warto jednak zauważyć, że każda z trójki najszybszych załóg jechała Hyundaiem i20 R5. Jari Huttunen i Mokko Lukka zwyciężyli również w oddzielnym Kryterium Toru Modlin. Przed rozdaniem nagród Lukka odstąpił swoje miejsce w aucie Kuzajowi. - Jako Tor Modlin jesteśmy dumni, że udało się doprowadzić ten pomysł do skutku – stwierdził rajdowy Mistrz Polski.

W imprezie startowała też Anna Gańczarek-Rał, która powróciła do motorsportu po wrześniowym wypadku w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Znów zasiadła za kierownicą hondy, lecz tym razem był to starszy Civic piątej generacji z silnikiem o pojemności 1,6 l. Był to pierwszy start tej zawodniczki w aucie ze skrzynią kłową. Razem z pilotem Wojtkiem Habudą musieli oni jednak uznać wyższość zespołu Mrzygłód/Biernot, którego załoga wypracowała aż 2 minuty zapasu w H3.

  • Bardzo cieszę się, że w taki sposób udało mi się szybko powrócić do rajdówki i wystartować jeszcze w tym sezonie. Tor Modlin Rally Show był dla mnie udanym zakończeniem startów w tym roku. Już myślę o sezonie 2021 i planuję kalendarz zawodów. Grudniowa aura stawiała przed zawodnikami sporo wyzwań, jednak organizatorzy stanęli na wysokości zadania i doskonale przygotowali tor i całą imprezę, w pełni wykorzystując możliwości obiektu – mówiła po starcie zawodniczka.
"Ganczi" w Hondzie Civic
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
"Ganczi" w Hondzie Civic

Impreza nie była dostępna dla kibiców ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, lecz była relacjonowana w formie live streamu. Tor Modlin okazał się świetnym miejscem na zakończenie tego niecodziennego sezonu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)