Nissan Versa

Model
Nissan Versa Zobacz 5 zdjęć

Nissan Versa to nic innego, jak Nissan Tiida w wersji północnoamerykańskiej. Na południu Ameryki ten samochód jest już bowiem sprzedawany jako Dodge Trazo.

Nissan Versa – najważniejsze informacje

Nissan Versa został wprowadzony na rynek w Ameryce Północnej w lipcu 2006 roku. Wcześniej w tym samym roku Nissan Versa został po raz pierwszy publicznie zaprezentowany. Stało się tak na czerwcowych pokazach motoryzacyjnych w Detroit. W pierwszej kolejności do salonów trafił Nissan Versa hatchback, a dopiero kilka miesięcy później dołączył do niego Nissan Versa sedan.

Od kiedy takie modele jak Nissan Sentra, Nissan Altima i Nissan Maxima są sprzedawane wyłącznie w krajach Ameryki Północnej, Versa to jedyny 4-drzwiowy samochód osobowy Nissana, który jest dostępny na całym świecie, choć oczywiście pod różnymi nazwami.

Co ciekawe Nissan Versa w wersjach z najbardziej skąpym wyposażeniem uchodził swego czasu za jeden z najtańszych samochodów w Stanach Zjednoczonych. Cena Nissana Versy nie przekraczała 10 tysięcy dolarów w przypadku fabrycznie nowych egzemplarzy.

Nissan Versa ze względu na swoje niewielkie rozmiary zalicza się do samochodów kompaktowych. Produkcja Nissana Versy odbywa się w Meksyku, w miejscowości Aguascalientes.

Wnętrze Nissana Versy

W momencie swojego debiutu na rynku motoryzacyjnym Nissan Versa był uznawany za jeden z najbardziej przestronnych samochodów w swojej kategorii.

Najciekawszym rozwiązaniem zastosowanym w modelu Nissan Versa jest skośny dach, który wznosi się tym bardziej, im bardziej zbliża się do bagażnika. Celem konstruktorów Nissana Versy było bowiem zwiększenie przestrzeni dla pasażerów siedzących z tyłu – według założeń nawet bardzo wysokie osoby mają dzięki temu nie zahaczać głową o spodnią część dachu.

W modelu Nissan Versa pomyślano też o dodatkowym zwiększeniu przestrzeni wewnątrz samochodu, dlatego jego fotele z łatwością się regulują i składają.

Firma Nissan od początku była też bardzo chwalona za wprowadzenie do wnętrza Nissana Versy wielu wysokich jakościowo rozwiązań, które czyniły ten samochód absolutnie wyjątkowym w swojej klasie. Nissan Versa za odpowiednią dopłatą może zostać wyposażony np. w skórzaną tapicerkę. Jednak nawet standardowe obicie foteli Nissana Versy jest więcej niż wygodne, a to m.in. dzięki specjalnym poszyciom zagłówków.

4.65
Ocena na postawie 16 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaNissan
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Nissan Versa

Inne modele Nissan

C - Inne modele

Nissan Versa: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie