Audi S2

Model
Audi S2 Zobacz 5 zdjęć

Audi S2 to samochód osobowy produkowany od 1991 do 1996 r. na płycie podłogowej Volkswagen Group B4.

Audi S2 – najważniejsze informacje

Audi S2 wyparło z salonów samochodowych niemieckiego koncernu Audi Quattro, którego produkcja ustała w 1991 r. Audi S2 jest w gruncie rzeczy sportową odmianą Audi 80 i początkowo było sprzedawane jedynie z nadwoziem typu coupe.

W 1993 r. Audi S2 przeszło delikatny facelifting. Zmianom uległ przede wszystkim wygląd przednich świateł oraz umieszczonych przy nich kierunkowskazów, które zyskały nieco nowocześniejszy design. Wraz z tymi kosmetycznymi poprawkami firma Audi przygotowała dwie nowe odsłony modelu S2. Pierwszą było Audi S2 Avant, które stanowiło wersję kombi tego auta. Poza tym powstało też Audi S2 z nadwoziem sedan, jednak jego produkcja została zakończona na liczbie zaledwie 306 egzemplarzy.

Audi S2 – dane techniczne

Silnikiem Audi S2 była spora, 2.2-litrowa jednostka benzynowa turbo stosowana wcześniej w modelu Audi 200, a później – również w Audi 100. Moc silnika w Audi S2 była rozdzielana na wszystkie cztery koła, ponieważ samochód charakteryzował się napędem typu quattro. Dzięki temu wszystkiemu maksymalna prędkość, jaką można było rozwinąć siedząc za kierownicą Audi S2, wynosiła około 240 km/h (150 mph). Wystarczyło raptem 5,7 sekundy, aby Audi S2 rozpędziło się od zera do "setki".

Co więcej Audi S2 wyróżniało się na tle konkurencji bardzo wytrzymałą skrzynią biegów, która była oferowana w jednej wersji - z 5, a w późniejszych latach z 6 przełożeniami.

Audi S2 – opinie

Audi S2 od debiutu na rynku motoryzacyjnym zbierało pochwały za doskonały układ jezdny. Dużą zaletą Audi S2 były też wydajne i mało awaryjne silniki. Niemniej Audi S2 miało opinię dość wadliwego modelu, ponieważ często dotykały go zarówno poważne, jak i błahe usterki, które tak czy inaczej wymagały dodatkowych nakładów finansowych ponoszonych przez właściciela. Koszty utrzymania Audi S2 okazywały się zresztą wysokie niezależnie od tego, jak często psuł się dany egzemplarz auta.

4.22
Ocena na postawie 32 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód osobowy
SegmentG

Generacje Audi S2

Inne modele Audi

G - Inne modele

Audi S2: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie