Audi Coupe

Model
Audi Coupe Zobacz 5 zdjęć

Audi Coupe to sportowe auto produkowane w latach 1980-1996. Samochód powstawał w fabryce Audi w Inglostadt.

Audi Coupe - informacje ogólne

Przez 16 letni okres produkcji powstały trzy generacje Audi Coupe. Każda wersja różniła się od siebie wyglądem oraz parametrami. Oprócz standardowych wersji modelu produkowano sportowe odmiany o nazwach Coupe GT i Coupe Quattro. Różniły się one wzmocnionymi silnikami oraz elementami wyposażenia takimi jak sportowe fotele, spoiler, aluminiowe felgi lub deska rozdzielcza.

Z Audi Coupe konkurowały takie auta jak: Opel Calibra, Volkswagen Corrado lub Porsche 944.

Audi Coupe - dane techniczne

Jednostki napędowe w Audi Coupe to R4, R5 oraz V6 o pojemnościach od 1.6-2.8 l. Wyjątkowe brzmienie i dobre osiągi w przypadku mocniejszych wersji potwierdzały sportowy charakter tego modelu. Najmocniejsza jednostka 2.2 S2 quattro potrzebowała zaledwie 5.9 sekundy, aby rozpędzić się do 100 km/h.

Mimo, że Audi Coupe klasyfikowane jest jako auto sportowe, to model dobrze radził sobie również w ruchu miejskim. Samochodem można było udać się nawet na większe zakupy, a około 300-litrowy bagażnik mógł pomieścić całkiem spory bagaż.

Autem mogło podróżować maksymalnie pięć osób, lecz przy takiej ilości osób dłuższe podróże na tylnej kanapie nie należały do komfortowych. Nadwozie było dostępne w 2 lub 3-drzwiowej wersji, zatem aby usiąść na tylnej kanapie wymagane było złożenie przedniego fotela.

Audi Coupe - opinie

Audi Coupe uważane jest za solidne, tanie w eksploatacji auto z łatwym dostępem do części zamiennych. Do głównych zalet zalicza się wyjątkowe brzmienie silnika, odporność na korozję oraz wytrzymałe silniki. Niestety przy dynamicznej jeździe spalanie w Audi Coupe jest wysokie, dlatego wiele osób decydowało się na montaż instalacji LPG w celu ograniczenia kosztów.

Obecnie znalezienie modelu na rynku aut używanych jest dość trudne.

4.15
Ocena na postawie 28 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód osobowy

Generacje Audi Coupe

Inne modele Audi

Audi Coupe: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie