Audi Shooting Brake Concept

Model
Audi Shooting Brake Concept Zobacz 2 zdjęcia

Shooting Brake to osobowy samochód koncepcyjny zaprezentowany przez Audi w 2005 r. na pokazie Tokio Motor Show. O tym, że Audi Shooting Brake Concept nigdy nie będzie produkowane na szerszą skalę, przedsiębiorstwo z Niemiec poinformowało w 2007 r.

Audi Shooting Brake Concept – najważniejsze informacje

Audi Shooting Brake Concept z 2005 r. wyróżniało się przede wszystkim swoim nadwoziem, od którego wzięło zresztą nazwę. Shooting brake to bowiem rodzaj luksusowego nadwozia, które stanowi pewien kompromis pomiędzy wersjami kombi oraz coupe. Czasami, jak w przypadku koncepcyjnego pojazdu marki Audi, określenie "shooting brake" może również zostać użyte w kontekście bardziej ekskluzywnego auta typu hatchback. Tak naprawdę co do nadwozia Audi Shooting Brake Concept pewne jest tylko jedno – było ono 2-drzwiowe i, jak na 2005 r., bardzo nowoczesne.

Wygląd prototypu Audi Shooting Brake był charakterystyczny również ze względu na umieszczony w tym samochodzie duży, czarny grill, który kontrastował z jego jasną karoserią. Na uwagę zasługiwały ponadto efektownie przeszklone przednie reflektory LED i spore (biorąc pod uwagę gabaryty pojazdu), 19-calowe felgi.

Wnętrze modelu Audi Shooting Brake Concept nasuwało skojarzenia z pojazdami o sportowej charakterystyce. Wśród materiałów wykończeniowych zastosowanych w kabinie pasażerskiej auta przeważały aluminium i skóra.

Audi Shooting Brake Concept – dane techniczne

Audi Shooting Brake Concept bazowało na płycie podłogowej Volkswagen Group PQ35. Co ciekawe tę samą platformę wykorzystywał inny koncepcyjny samochód Audi – Roadjet, a poza nim również pojazdy przeznaczone do sprzedaży, np. Volkswagen Golf piątej generacji czy Audi TT 8J. Audi Shooting Brake Concept ma zresztą więcej wspólnego z drugą generacją modelu TT. W trakcie tworzenia koncepcyjnego Shooting Brake'a inżynierowie przedsiębiorstwa Audi opierali się bowiem na ogóle rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych wcześniej właśnie w TT 8J.

Do modelu Audi Shooting Brake Concept producent wprowadził swój firmowy napęd quattro, czyli na obie osie. Silnik Audi Shooting Brake Concept znajdował się z przodu nadwozia. Miał 6 cylindrów umocowanych w widlasty sposób (VR6), a na każdy z nich przypadały po 2 zawory. Pojemność skokowa tego modelu wynosiła 3.2 l, a prędkość jego obrotów dochodziła do 6200 rpm.

Dzięki 247 koniom mechanicznym Audi Shooting Brake Concept osiągało prędkość 100 km/h w ciągu równych 6 sekund. Samochód mógł poruszać się z maksymalnie 250-kilometrową prędkością.

4.75
Ocena na postawie 18 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód osobowy

Inne modele Audi

Audi Shooting Brake Concept: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie