Do końca 24h Le Mans 2019 zostało

Audi Roadjet Concept

Model
Audi Roadjet Concept Zobacz 2 zdjęcia

Roadjet to model koncepcyjnego auta, który został wyprodukowany w 2006 r. przez niemiecką firmę Audi. Audi Roadjet Concept nigdy nie trafiło do sprzedaży.

Audi Roadjet Concept – najważniejsze informacje

Premiera Audi Roadjet Concept odbyła się w 2006 r. podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Detroit. Zaprezentowany samochód charakteryzował się nadwoziem odmiany hatchback w 5-drzwiowym wariancie. Model łączył w sobie cechy sportowych i luksusowych aut kompaktowych. Dlatego gdyby Roadjet Concept w ówczesnej postaci zaczął być produkowany przez Audi na masową skalę, najprawdopodobniej zostałby sklasyfikowany w segmencie C.

Audi Roadjet Concept – dane techniczne

Inżynierowie Audi podczas konstruowania modelu Roadjet Concept testowali nowe rozwiązania niemieckiej marki. W przedniej części nadwozia umieścili oni nowatorski, 3.2-litrowy motor benzynowy FSI, który był wyposażony w technologię bezpośredniego wtrysku paliwa.

Poza tym silnik Audi Roadjet Concept cechował się układem VR6 – jego 6 cylindrów zostało rozmieszczonych trójkami przy wale korbowym. Wyróżniała go też moc 296 koni mechanicznych i możliwość wykonania do 7 tys. obrotów w ciągu minuty. Tak wyposażone Audi Roadjet Concept rozpędzało się od zera do "setki" w 6,4 s. Maksymalna prędkość pojazdu Audi Roadjet Concept wynosiła z kolei 250 km/h.

Chociaż samochód koncepcyjny Roadjet został wyposażony w napęd na wszystkie 4 koła, to firma Audi nie umieściła informującego o tym słowa "quattro" w nazwie modelu, choć było to jej częstą praktyką. Co więcej napęd Audi Roadjet Concept był przenoszony dzięki zamontowaniu w aucie przekładni typu DSG. Ta zautomatyzowana, 2-sprzęgłowa i zarazem 7-stopniowa skrzynia biegów była wtedy totalną innowacją.

Roadjet Concept powstał dzięki wykorzystaniu modelu płyty podłogowej Volkswagen Group PQ35, a więc tego samego, na którym powstały takie samochody, jak np. Audi A3 8P, Audi TT 8J czy Golf piątej generacji.

4.89
Ocena na postawie 41 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód osobowy

Inne modele Audi

Audi Roadjet Concept: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie