Toyota GR Yaris© Fot. Maciej Rowiński

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Toyota GR Yaris

Platforma Autokult
31 lipca 2021

Zwycięzcy kategorii głównej Samochód Roku Wirtualnej Polski to bardzo zróżnicowana grupa. Mamy tu auta, które po prostu były świetnymi rynkowymi premierami, jak Kia Stinger, ale także szczególnie udane próby wyjścia w przyszłość o krok przed konkurencję, takie jak Jaguar I-Pace. W tym roku znów wybraliśmy coś innego, ale budzącego wielkie emocje.

Tytuł najlepszego wśród najlepszych zdobyła Toyota GR Yaris. Uznaliśmy, że laureat również w kategorii Sportowy Samochód Roku Wirtualnej Polski, jest maszyną wyjątkową nie tylko w kategorii emocji i osiągów, ale i motoryzacji w ogóle.

Toyota GR Yaris to premiera budząca w minionym roku największe emocje. Niezwykła japońska maszyna nie ma oceanu momentu obrotowego i rozwiązań rodem z przemysłu kosmicznego, ale mimo to jest samochodem bardzo nowoczesnym, równolegle hołdującym temu, za co motoryzację kochamy najbardziej.

To takie samochody jak Toyota GR Yaris sprawiają, że dzieciaki zakochują się w autach, a dorośli na nowo odkrywają swoją pasję. To pojazd, który stanowi definicję tego, za co samochody się uwielbia. Jest czymś więcej niż kolejną nowością, którą za kilka lat zmieni następca. To klasa sama w sobie, która chociaż jeszcze zjeżdża z linii produkcyjnej, już zyskała miano legendy.

Każdy kolejny nakład przeznaczany na polski rynek rozchodzi się zanim informacja o dodatkowej puli rozejdzie się po mediach. GR Yaris udowadnia, że w portfolio pełnym innowacji producenci nadal mają miejsca na przypomnienie, jaka spuścizna stoi za ich marką.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (4)