Renault Kangoo Van E-Tech przewiezie 600 kg na prądzie. Zasięg jest całkiem niezły

Renault Kangoo Van E-Tech przewiezie 600 kg na prądzie. Zasięg jest całkiem niezły

Renault Kangoo E-Tech (2022)
Renault Kangoo E-Tech (2022)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński
04.11.2021 09:19, aktualizacja: 14.03.2023 14:34

W gamie nowego Kangoo oprócz diesla i benzyniaka znajdziemy także wersję elektryczną. Auto trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, lecz już dziś wiadomo czego się spodziewać. To całkiem ciekawa propozycja dla małego biznesu.

Od 2011 roku Renault sprzedało ponad 70 tys. elektrycznych Kangoo w Europie. Nic więc dziwnego, że nowa generacja również doczekała się wersji na prąd. Wydajniejszej i nowocześniejszej, a przy tym równie praktycznej co poprzednik.

Do napędu wykorzystano tu silnik generujący 122 KM mocy i 245 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zasilany prądem z akumulatora o pojemności 45 kWh. Co ważne, jest on umieszczony pod podłogą, więc nie zaburza przestrzeni ładunkowej.

Zgodnie z deklaracjami producenta, na jednym ładowaniu przejedziemy nawet 300 km. Biorąc pod uwagę charakter pojazdu, jest to naprawdę niezły wynik, który powinien okazać się wystarczający w codziennym użytkowaniu. Jedynym problemem wydaje się niższa niż u konkurencji moc ładowania. Kangoo E-Tech obsługuje maksymalnie 80 kW, co w sprzyjających warunkach pozwoli zyskać 170 km zasięgu w 30 minut.

Renault Kangoo E-Tech (2022)
Renault Kangoo E-Tech (2022)© mat. prasowe / Renault

Nieźle przedstawiają się za to właściwości przewozowe. Pojemność przestrzeni ładunkowej jest taka sama jak w odmianach z konwencjonalnym napędem - 3,9 m3 w krótkim wydaniu oraz 4,9 m3 w dłuższym. W pierwszym przypadku maksymalna ładowność to 600 kg, w drugim o 200 kg więcej. Ciekawostką jest wersja bez prawego słupka B, ułatwiająca boczny załadunek. Po otwarciu drzwi zyskujemy bowiem 1,4 m przestrzeni.

Pierwsze sztuki nowego Kangoo E-Tech powinny trafić do salonów wiosną 2022 roku, co oznacza, że na ceny jeszcze trochę poczekamy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)