Projekt e-parkowanie wystartuje w Warszawie. Znajdziesz miejsce postojowe w aplikacji

Projekt e-parkowanie wystartuje w Warszawie. Znajdziesz miejsce postojowe w aplikacji06.05.2019 12:01
Znajdywanie miejsc postojowych jest już dostępne w niektórych aplikacjach producentów aut.
Znajdywanie miejsc postojowych jest już dostępne w niektórych aplikacjach producentów aut.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe

Koniec z szukaniem miejsc parkingowych po omacku. Już za trzy lata może to zmienić aplikacja, która będzie pokazywała wolne miejsca. Warszawa ma być jednym z pierwszych miast z takim systemem.

Jak podaje "Rzeczpospolita", w Warszawie ogłoszono już dialog konkurencyjny na wprowadzenie systemu informacji parkingowej. Jest to jedno z rozwiązań typu smart city, które ułatwi poruszanie się po stolicy. Ma objąć 30 tys. miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania i ma działać najwcześniej od 2021 roku.

Aplikacja nie tylko będzie pokazywała na mapie wolne miejsca postojowe, ale także poprowadzi nawigacją do tych miejsc i umożliwi zapłacenie za postój. Dzięki temu zmniejszy się ruch, a kierowcy nie będą tracić czasu i paliwa na poszukiwanie parkingu.

Projekt ma być dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wirtualnego Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Jednym z argumentów jest oczywiście niższa emisja dwutlenku węgla. Jak podaje "Rzeczpospolita", miasto już otrzymało 17 mln zł dotacji unijnej na uruchomienie i obsługę systemu w latach 2020–2026.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)