Próg zwalniający na drodze rowerowej. Zainstalowano go w Sopocie

Próg zwalniający na drodze rowerowej. Zainstalowano go w Sopocie23.07.2021 08:21
Wyglądają niecodziennie, ale pomogą uniknąć groźnych wypadków
Wyglądają niecodziennie, ale pomogą uniknąć groźnych wypadków
Źródło zdjęć: © fot. 3miejski rowerzysta/FB

W pasie nadmorskim, przy wejściu numer 40 prowadzącym na plażę, pojawił się próg zwalniający dla rowerzystów. Znak "stop" okazał się niewystarczający, a miejsce jest niebezpieczne, w szczególności dla dzieci trenujących w Sopockim Klubie Żeglarskim.

Ta nieco zaskakująca decyzja infrastrukturalna jest całkowicie uzasadniona. Pas nadmorski ma jeden z najbardziej zatłoczonych ciągów rowerowych w Trójmieście. Na wysokości plażowego wejścia numer 40 znajdziemy też Sopocki Klub Żeglarski. To właśnie tu dochodziło do niebezpiecznych sytuacji.

"Na prośbę i apele rodziców oraz władz SKŻ zamontowaliśmy progi bezpieczeństwa" – informuje Anna Dyksińska z Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie w rozmowie z portalem trójmiasto.pl. Dzieci trenujące w SKŻ, aby dostać się do wody, muszą przedostać się przez drogę rowerową, niosąc sprzęt – m.in. żagle – całkowicie zasłaniający widok na boki. Sam znak "stop", jak się okazuje, nie wystarczył.

Rowerzyści zauważają, że progi są bardzo wysokie, ale sopocki ZDiZ podkreśla, że to najmniejsza dostępna wysokość przeszkody. Dodatkowo odsunięto płot SKŻ, by zwiększyć widoczność. Czy te zmiany poprawią bezpieczeństwo? Dowiemy się w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)