Powrót Toyoty do WRC jest już pewny

Powrót Toyoty do WRC jest już pewny

Powrót Toyoty do WRC jest już pewny
Marcin Łobodziński
30.01.2015 08:36, aktualizacja: 02.10.2022 12:46

Informację tę potwierdził sam prezes Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda.

Podczas ubiegłorocznego Rajdu Finlandii miałem okazję oglądać z bliska WRC. Zawody odbywają się na publicznych drogach, asfaltowych i szutrowych. Wielu kibiców pytało mnie, kiedy Toyota wróci do WRC. Kibice mówili o historii Toyoty w WRC. Byłem zaskoczony, że tylu ludzi nadal pamięta o naszych startach. Pomyślałem, że musimy wrócić na rajdowe trasy, skoro kibice do tej pory tak dobrze pamiętają Toyotę w WRC. Planujemy rozpoczęcie rywalizacji w 2017 roku. Ostatnio uczestniczyliśmy w Rajdowych Mistrzostwach Świata 1999. Dzisiaj nie ogłaszam naszego powrotu, to raczej nowy start. Musimy zacząć wszystko od początku. - powiedział Akio Toyoda.

Modelem, który będzie reprezentował japońską markę jest Yaris. Auto zbudowane rzekomo bez wsparcia producenta przez Toyota Motorsport GmbH w Kolonii, od dłuższego czasu jest intensywnie testowane na różnych nawierzchniach. W tym roku kierowcami testowymi będą Stéphane Sarrazin, Sebastian Lindholm i Eric Camilli.

Obraz

Przy okazji konferencji wspomniano o innych dziedzinach motorsportu, w których Toyota bierze czynny udział. Jedną z informacji jest zatrudnienie Kazukiego Nakajimy do skompletowania załogi z Anthonym Davidsonem i Sébastienem Buemim w mistrzostwach Endurance. Plan zakłada, by Japonia miała pierwszego mistrza świata w tej serii. Drugim samochodem pojadą Alex Wurz, Stéphane Sarrazin i Mike Conway.

Wspomniano też o zatrudnieniu Kamui Kobayashiego w mistrzostwach Super Formula. Na sezon 2015 zostaną przygotowane Lexusy RC F GT3. Toyota nie rezygnuje z NASCAR, Super GT, 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu i Dakar Rally.

Morizo Test Drives Toyota Yaris WRC

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)