Ponad 70 mandatów w jeden dzień. Policja łapie kierowców za pomocą drona

Ponad 70 mandatów w jeden dzień. Policja łapie kierowców za pomocą drona

Dron rejestrował wykroczenia na przejściu dla pieszych
Dron rejestrował wykroczenia na przejściu dla pieszych
Źródło zdjęć: © fot. policja
Szymon Jasina
12.12.2021 08:41, aktualizacja: 14.03.2023 14:03

To, że nie widać policjanta stojącego przy drodze, nie oznacza, że unikniecie mandatu za wykroczenie. Śląscy funkcjonariusze podczas akcji "Bezpieczne przejścia" skorzystali z drona i w ciągu jednego dnia wystawili ponad 70 mandatów. Jest też pozytywny wniosek z akcji.

Policjanci z bielskiej drogówki postanowili skontrolować bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych i wykorzystali do tego drona. Z powietrza obserwowali oznakowane przejścia i rejestrowali wykroczenia popełniane przez kierowców, ale też samych pieszych.

Dzięki dronowi sprawdzano, czy kierowcy właściwie reagują na sytuację na przejściach i umożliwiają pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę. Kontrolowano również, czy piesi nie wchodzą na jezdnię w niebezpieczny sposób w ostatnim momencie i czy nie łamią innych przepisów. W razie zaobserwowania wykroczenia informowano najbliższy patrol, który wystawiał mandat. Kontrole (np. prędkości) przeprowadzano też tradycyjnie.

W ten sposób w ciągu jednego dnia akcji policjanci odnotowali ponad 70 wykroczeń. 15 kierowców ukarano za przekroczenia prędkości. Samych wykroczeń względem pieszych było 7. Co warte odnotowania – 5 z nich dotyczyło wyprzedzania na przejściu, a jedynie 2 kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym.

Dzięki obserwacji z drona ukarano też 3 pieszych, którzy popełnili wykroczenia, przechodząc przez ulicę w sposób niezgodny z przepisami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)